• $8,3253
  • €10,0201
  • 478.684
  • 1420
24 Mart 2018 Cumartesi 13:30 | Son Güncelleme:

Başbakan Yıldırım: Üniversite bitmeden yabancı dil işini bitirin

Başbakan Yıldırım: Üniversite bitmeden yabancı dil işini bitirin

Başbakan Yıldırım, Gaziantep'te Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde konuştu. Gençlere önemli tavsiyede bulunan Yıldırım, "Üniversite bitmeden yabancı dil işini bitirin. Sonra zor oluyor gençler. Şimdi yaptınız yaptınız sonra mevsim geçiyor. Kolay olmuyor. En büyük açığımız dil bilmemek" dedi

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Doktora Tevcih Töreni'ne katıldı. Yıldırım törende bir konuşma gerçekleştirdi. 

Türkiye, bölgede en fazla yük alan, bedel ödeyen ülke olmasına rağmen acımasızca da eleştirilen bir ülke. Zerre kadar yük, sorumluluk almayan, hiçbir bedel ödemeyenler bol bol Türkiye'yi eleştiriyorlar. İşte Fırat Kalkanı Harekatı'nı, Zeytin Dalı'nı eleştiriyorlar çünkü onların terör örgütüyle güzel ilişkileri var. Bilgi kaynakları terör örgütü. PKK/YPG/PYD vesaire, bunlarla gayet güzel bir çalışma içerisindeler. Gönüllü propagandalarını üstlenmiş vaziyetteler.

Türkiye'ye rağmen gelecek planı yapamazsınız 

Türkiye, iki tane süper gücün arasından girdi devreye, 'Ben de buradayım kardeşim' dedi. 'Bana rağmen burada hesap kitap yapamazsınız, gelecek planı yapamazsınız.' Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı budur. Bundan sonra hiç kimse Türkiye'ye rağmen bu bölgenin dizaynını ve geleceğini planlayamaz.

Terörün doğusu batısı olmaz

Fırat'ın batısında durun, doğusuna geçmeyin, böyle bir şey yok. Terörün doğusu batısı olmaz. Terör, bu topraklardan kökü kazınıncaya kadar, bir daha gelmeyinceye kadar bizim için hedeftir. Gereken ne ise onu da yapacağız. Kim varsa arkasında bildiğini yanına koymasın, bu kadar açık.

Üniversiteyi sadece devlette bir işe gireyim şeklinde görmemek lazım

Üniversitelerin bilgi üretimi, yol göstericiliği olmadan toplumun kalkınması mümkün değildir. Üniversite Universe'den gelir. Vizyonu geniş, dünyaya bir bütün olarak bakabilen bu kurumlardır. Üniversiteler aynı zamanda insanın özgüveni de gelişir. Üniversiteleri okuyayım da devlette bir işe gireyim şeklinde görmemek lazım. Dünyayı önünüze koyacak ve dünyanın her yerini sizin kabiliyetinizi geliştirecek bir alan olarak göreceksiniz

<p>MANCHESTER CİTY,  PARİS SAİNT-GERMAİN'İ ELEDİ; İSTANBUL BİLETİNİ KAPTI<br></p><p>UEFA Şamp

Haftanın Futbol Başlıkları... Şampiyonlar Ligi tehlikesi sürüyor mu?

Tokat'ta bulunan tilki yavruları koruma altına alındı

İstanbul Havalimanı'nda göçmen kaçakçılığı

Balıkesir'in büyülü güzelliği Kuş Cenneti Milli Parkı