• $8,3312
  • €10,0287
  • 477.913
  • 1420
29 Mart 2018 Perşembe 08:55 | Son Güncelleme:

Başbakan Yıldırım: Bunlar ısmarlama terör örgütleridir

Başbakan Yıldırım: Bunlar ısmarlama terör örgütleridir

MGK bildirisindeki proje örgütler ifadesiyle ilgili bir soruya Başbakan Yıldırım: Bu tabir MGK bildirisinde yer aldı. Parayı kim verirse ona hizmet ediyorlar. Proje terör örgüt ifadesi taşeron örgütler için kullanıldı. Hedefleri Türkiye Cumhuriyeti. Terör örgütlerine gereken cevabı veriyoruz. Terör örgütü devamlı isim değiştirerek ayakta kalma gayreti içerisindedir.

Bu örgütler proje örgütleridir. Kendi iradeleri ile ortaya çıkmayan örgütlerdir. Bu örgütler birilerinin amaçlarına hizmet etmek amaçlı geliştirilmiş örgütlerdir. Biz bunlara bazen taşeron örgütler diyoruz. Bu tabir MGK bildirisinde yer aldı. Parayı kim verirse ona hizmet ediyorlar. Proje terör örgüt ifadesi taşeron örgütler için kullanıldı. Hedefleri Türkiye Cumhuriyeti. Terör örgütlerine gereken cevabı veriyoruz. Terör örgütü devamlı isim değiştirerek ayakta kalma gayreti içerisindedir. " dedi.

Bunların sürekli yer ve isim değiştirdiklerini söyledik. Suriye'de başka, Irak'ta başka isimle karşılaşıyoruz. Üzerlerindeki postu kaldırdığınızda kim olduklarını biliyorsunuz. Türkiye Cumhuriyeti ve aziz milletimizi kandıramazlar. Bunlardan ciddi şekilde zarar gördük.

Başbakan Binali Yıldırım, Bosna Hersek'e gitmeden önce Havalimanında basın mensuplarına açıklamada bulundu

Bosna Hersek'teki iş adamlarıyla bir araya gelecek Yıldırım, Saraybosna Üniversitesi öğrencileriyle de bir araya geleceğini, bölgeye, Balkanlar'a ilişkin değerlendirmelerde bulunacaklarını bildirdi. Saraybosna Üniversitesi'nin Tükiye'den öğrencilerin de ağırlıklı olarak gittikleri okul olduğuna değinen Yıldırım, "Bosna Hersek Devlet Başkanları Konsey Üyeleri ile bir araya gelme fırsatımız olacak." açıklamasında bulundu.

<p class='MsoNormal'>Aslında tarih bir yandan çok keyifli bir yandan da çok  sıkıntılı bir alan... Ç

Matbaa Osmanlı'ya neden geç geldi?

Tokat'ta bulunan tilki yavruları koruma altına alındı

İstanbul Havalimanı'nda göçmen kaçakçılığı

Balıkesir'in büyülü güzelliği Kuş Cenneti Milli Parkı