• $9,6195
  • €11,1719
  • 557.236
  • 1492.93
22 Mayıs 2021 Cumartesi 17:13 | Son Güncelleme:

"Bana iş buldular" deyip bir daha dönmedi... Evlat nöbetindeki babanın feryadı!

"Bana iş buldular" deyip bir daha dönmedi... Evlat nöbetindeki babanın feryadı!
DHA

Evlat nöbeti 628. gününde devam ediyor. HDP binası önünde eylemlerine devam eden ailelerden Şevket Bingöl, "'Bana iş buldular, işe gidiyorum' diyerek evden çıkıp dönmedi. Ben çocuğumu istiyorum." sözleriyle isyan etti.

Diyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 226 aile, 628'inci günde de kısıtlama nedeniyle eylemlerini kaldıkları otelde sürdürdü. İstanbul'da 5 yıl önce 'Bana iş buldular, işe gidiyorum' diyerek, evden çıkıp, dönmeyen oğulları Tuncay için eşi Fatma ile eyleme devam eden Şevket Bingöl, "Ben çocuğumu istiyorum, bunlardan başka bir şey istemiyorum" dedi.

DHA'da yer alan habere göre; Diyarbakır'da yaşayan Mehmet Akar, 2 yıl önce 21 Ağustos'ta kayboldu. Oğlunun teröristler tarafından dağa kaçırıldığını düşünen Hacire Akar, bir gün sonra HDP Diyarbakır il binası önünde oturma eylemi başlattı.

Hacire Akar'ın, almadan gitmeyeceğini söylediği oğlu Mehmet Akar, eylemin 3'üncü gününde ortaya çıktı. Akar, eylemine son verdi. Mehmet Akar ise, mahkemece ev hapsine çarptırıldı. Hacire Akar, çocukları kayıp annelere çağrıda bulundu. Akar'ın oğluna kavuşması, çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan diğer aileler için de umut oldu.

Akar'ın çağrısıyla harekete geçen aileler, 3 Eylül 2019'da HDP binası önünde oturma eylemine başladı. 628 gündür devam eden eyleme katılan aile sayısı, 226'ya ulaştı. Eylem süresince Hacire Akar'ın yanı sıra evlat hasreti çeken 24 aile daha çocuklarına kavuştu.

İstanbul Arnavutköy'de, 5 yıl önce 'Bana iş buldular, işe gidiyorum' diyerek, evden çıktıktan sonra bir daha dönmeyen oğulları Tuncay için eşi Fatma ile birlikte oturma eylemini sürdüren Şevket Bingöl, "Ben çocuğumu istiyorum, bunlardan başka bir şey istemiyorum. Buradaki aileler olarak, hepimiz çocuklarımızı istiyoruz. Oğlum beni duyuyorsan veya görüyorsan mutlaka Türk polisi ya da askerini nerede görürsen kaçıp, teslim ol. Ceza ve işkence yok, korkmayın. Kim duyarsa bunu, kaçıp gelsin." diye konuştu.

<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Yer siyah gök beyaz! İşte Beşiktaş'ın Galatasaray galibiyetinden en özel kareler

Düzce'nin 1830 rakımlı Kardüz Yaylası'na kar yağdı

Az bilinen tarihi fotoğraflar ve hikayeleri