• $ 7,3427
  • € 8,6326
  • 475.831
  • 1075.52
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
14 Temmuz 2020 Salı 02:35 | Son Güncelleme:

Balayı yerine hastaneye! Gelinle damada virüs bulaştırdılar

DHA - İHA - DHA

Düğün davetlisinin Kovid-19 testi pozitif çıktı, gelin ve damatla birlikte 5 kişiye virüs bulaştığı saptandı. Nikahları kıyılan bir başka yeni evli çiftin de korona taşıdığı belirlenince belediye başkanı dahil 45 kişi karantinaya alındı.

Tokat Turhal’da 6 gün önce kapalı salonda yapılan düğün törenine katılan bir davetlide koronavirüs tespit edildi. Bunun üzerine düğüne katılanlara Kovid-19 testi yapıldı. Aralarında gelin ve damadın da bulunduğu 5 kişinin testleri pozitif çıktı. Yeni evli çift ile 3 kişinin tedavisine başlandı. Düğün görüntülerinden gelin-damada yakın temasta bulunduğu saptanan 70 kişi de evlerinde izole edildi.

NİKAH SONRASI ŞOK

Zonguldak’ta geçen hafta Devrek Belediyesi tarafından nikahı kıyılan çiftin Kovid-19 testleri pozitif çıktı. Bunun üzerine yeni evli çift, tedaviye alındı. Nikahı kıyan Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt ve çiftin yakınları ise kendilerini evlerinde izole etti.

23 ERDE KOVİD-19

Burdur’da 58. Piyade Alayında 23 askerin Kovid-19 testi pozitif çıktı. Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada; “Birliğine yeni katılan askerlerimizin 23’ünde Kovid-19 tespit edilmiştir. Personelimiz KYK yurtlarında gözetim altına alınmıştır” denildi. Asker uğurlama törenlerinde sosyal mesafe ihlali olması nedeniyle birçok ilde törenler yasaklanmıştı.

DÜĞÜNDE POLİSE DARP

Afyonkarahisar’da önceki akşam polis ekipleri, sokakta düzenlenen düğünü korona salgını tedbirleri kapsamında sonlandırmak istedi. Düğün sahibini uyaran ekipler, alkollü bir grubun önce sözlü, ardından da hem fiziki hem de sandalyeli saldırısına uğradı. Yaralanan 4 polis hastaneye kaldırılırken, olaya karıştıkları belirlenen 5 kişiyle düğün sahibi gözaltına alındı.

‘GEÇMİŞ OLSUN’ ZİYARETİNE GİDEN 27 KİŞİ GÖZLEM ALTINDA

Gaziantep İslahiye’de kalp rahatsızlığı için hastaneye götürülen S.K.’nin (71) yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı. Filyasyon çalışmasında, S.K.’ye hastaneye gitmeden önce ‘geçmiş olsun’ ziyaretinde bulunduğu belirlenen 6 evdeki 27 kişi, önlem amaçlı 14 günlük karantinaya alındı. 

CİĞERDEKİ HASARIN İYİLEŞTİĞİ GÖRÜLDÜ

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Fatma Görgülü, koronavirüsün organlara verdiği hasarın çoğunlukla kalıcı olmadığını söyledi: “Uzun dönem yansımalarını henüz açıklama şansımız bulunmasa da, öncesinde akciğer hastalığı (KOAH, astım vs) olan kişiler dahil, akciğerde tamamen düzelme ve iyileşme olduğunu görmüş olmamız sevindirici ve umut vericidir.” 

Meis krizinin perde arkası

Meis krizinin perde arkası

Bollywood sinemasının en iyi 10 filmi

Bollywood sinemasının en iyi 10 filmi

Hint sinemasının ünlü aktörü Aamir Khan, Niğde'de

Hint sinemasının ünlü aktörü Aamir Khan, Niğde'de

Muş'ta 'berivanlar' süt sağmak için her gün kilometrelerce y&#x

Muş'ta ''berivanlar'' süt sağmak için her gün kilometrelerce yürüyor