• $7,436
  • €9,0435
  • 443.377
  • 1567.43
31 Aralık 2020 Perşembe 14:44 | Son Güncelleme:

Bakan Varank talimatı verdi: Prof. Dr. Uğur Şahin ile Türkiye'de ortak üretim yapma konusunda görüşülecek

Bakan Varank talimatı verdi: Prof. Dr. Uğur Şahin ile Türkiye'de ortak üretim yapma konusunda görüşülecek
DHA

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, BioNTech firmasıyla koronavirüs aşısını geliştiren Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin ile Türkiye'de ortak üretim yapma konusunda görüşeceklerini belirtti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, BioNTech firmasıyla koronavirüs aşısını geliştiren Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin ile Türkiye’de ortak üretim yapma konusunda görüşeceklerini belirtti.

DHA'nın haberine göre TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’a Prof. Şahin ile yüz yüze görüşme yapması için talimat verdiğini ifade eden Bakan Varank, “Kendi aşımızı geliştirmekte kararlıyız. Uğur Hoca, Türkiye ile ilgili güzel cümleler kurdu. Gerçekten burada ortak bir Ar-Ge merkezi kurmak istiyor.” dedi.


Haberin Özeti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, koronavirüs aşısı geliştiren BioNTech'in CEO'su Prof. Dr. Uğur Şahin ile Türkiye'de ortak üretim yapma konusunda görüşeceklerini belirtti.
• "Kendi aşımızı geliştirmekte kararlıyız. Uğur Hoca, Türkiye ile ilgili güzel cümleler kurdu. Gerçekten burada ortak bir Ar-Ge merkezi kurmak istiyor."
<p><strong>'Reformlar kamuoyuna sunma aşamasına geldi'</strong></p><p><strong>BAŞKAN ERDOĞAN'DAN ÖNE

19 Ocak 2021 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Nur Vergin'in cenaze törenine katıldı

Şuşa'ya giden ''Zafer Yolu'' eylülde hazır olacak