• $7,9636
  • €9,5092
  • 462.78
  • 1325.47
24 Ekim 2020 Cumartesi 11:57 | Son Güncelleme:

Bakan Soylu'dan ABD büyükelçiliğine tepki: Erkan ve adaptan yoksun bir davranış

Bakan Soylu'dan ABD büyükelçiliğine tepki: Erkan ve adaptan yoksun bir davranış

İçişleri Bakanı Soylu, ABD Büyükelçiliğinin Türkiye'ye yönelik güvenlik uyarısına, "Bir duyuruyu paylaşmanın diplomatik bazı gereklilikleri söz konusudur. ABD Büyükelçiliği usul, erkan ve adaptan yoksun bir davranışı ortaya koymuştur" diyerek tepki gösterdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Van depremi üzerinden yapılan provokasyona, tahliye planı tatbikatına, ABD Büyükelçiliğinin güvenlik uyarısına ve PKK'lı terörist Ferhat Tekiner'in Türkiye'ye getirilmesine ilişkin bir dizi açıklamalarda bulundu.

AA'da yer alan habere göre, Soylu "Dün Van depremi nedeniyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgemizi istismar etmeye çalışan malum siyasi partinin yöneticileri, Van depreminde devletin orayı sahipsiz bıraktığını ifade ediyorlar. Terör örgütü sadece akıllarını karıştırmamış, vicdanlarını da söküp almış." dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, 3 Kasım Salı günü, İstanbul Kağıthane'de toplanma alanlarına ilişkin tahliye planı tatbikatının ilk adımının gerçekleştirileceğini bildirdi.

ABD BÜYÜKELÇİLİĞİNİN UYARISI

Bakan Soylu, "Bir duyuruyu paylaşmanın diplomatik bazı gereklilikleri söz konusudur. ABD Büyükelçiliği usul, erkan ve adaptan yoksun bir davranışı ortaya koymuştur." diye konuştu.

Soylu, ABD Büyükelçiliğinin uyarısına ilişkin "Elbetteki istihbari bir takım değerlendirmeler söz konusu olabilir ama alınacak kararları kendi internet sitesinden duyurmak gibi bir başka ülkeyi töhmet altında bırakabilecek bir davranış yakışır bir davranış değildir." dedi.

PKK'LI TERÖRİST FERHAT TEKİNER'İN TÜRKİYE'YE GETİRİLMESİ

İçişleri Bakanı Soylu, şöyle devam etti:

"(PKK'lı terörist Ferhat Tekiner), 6 aydır takip ettiğimiz bir teröristi. 6 aydır Türkiye'ye getirebilmek için öze bir çaba sarf ettik. Sadece getirilmeyi sonuç olarak görmüyoruz. Canlı yakaladığımızda daha iyi sonuçları sökebilme kabiliyetine sahibiz." 

<p>Bir süre önce Dubai seyahatinde ezan sesinden etkilenerek İslamiyet'i araştırmaya başlayan anne v

Ezan sesini duyunca Müslüman oldu

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Koronavirüs hastalarından filyasyon ekibine ilginç davet

Yusufeli Barajı'nın tamamlanmasına 25 metre kaldı