• $9,6017
  • €11,1246
  • 556.939
  • 1522.04
6 Ekim 2021 Çarşamba 11:08 | Son Güncelleme:

Bakan Soylu: Sonbahar kış operasyonlarına başlıyoruz

Bakan Soylu: Sonbahar kış operasyonlarına başlıyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "İlkbahar yaz operasyonlarını tamamladık, sonbahar kış operasyonlarına başlıyoruz. İlkbahar yaz operasyonlarında 9.630 operasyon planlamıştık, 10 bin 850 operasyonla kapattık." dedi.

Terör operasyonlarıyla ilgili de bilgi veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "İlkbahar yaz operasyonlarını tamamladık, sonbahar kış operasyonlarına başlıyoruz." dedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan 6-8 Ekim olaylarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Soylu, "Kimse unuttuk sanmasın. Vatandaşlarımız, güvenlik güçlermiz şehit oldu. O çağrıyı yapanlardan hiç kimse pişmanlık duymadı. İnsanımızdan özür dilemediler. 6-8 Ekim olaylarında şehit olmuş insanlarımız için kimse özür dilemedi. HDP bu milletten özür dilemedi. Cezaevinden pişkin pişkin tweetler, İmralı'yı adres göstermeler..." dedi.

Terör operasyonlarıyla ilgili de bilgi veren Soylu, "İlkbahar yaz operasyonlarını tamamladık, sonbahar kış operasyonlarına başlıyoruz. İlkbahar yaz operasyonlarında 9.630 operasyon planlamıştık, 10 bin 850 operasyonla kapattık. 127 teröristi etkisiz hale getirdik, bunların 39'u üst düzey teröristtir. Kalan silahlı eleman sayısı 181, bu yılki katılım sayısı 40'tır. Önümüzde bir sonbahar kış operasyonu var. Eğer bu hızla gidersek, belki bir tane daha sonbahar yaz operasyonu yaparız, sonrasına gerek kalır mı bilemiyorum." ifadelerini kullandı.

<p>28 Şubat zihniyetinin Türkiye'ye  yaşattıklarını hatırlattı. Ayrımcılığın nefret suçu olduğunu vu

“O günler hala hafızamızda”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara AKM Millet Bahçesi Açılış Töreni'ne katıldı

Sigara içenler dikkat! Ciğerleri tertemiz yapan besinler

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (28 Ekim 2021)