• $7,9701
  • €9,4633
  • 487.203
  • 1190.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
28 Ağustos 2020 Cuma 22:15 | Son Güncelleme:

Bakan Koca, koronavirüsü yenen bir sağlık çalışanının sözlerini paylaştı

Bakan Koca, koronavirüsü yenen bir sağlık çalışanının sözlerini paylaştı
DHA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gördüğü tedavi sonucu koronavirüsü yenen Acil Tıp Teknisyeni (A.T.T.) Hamide Ç.'nin sözlerini paylaştı. Hamide Ç., "Aileme bulaştırma korkusu ve onlardan uzak kalma zorunluluğu zor yönlerinden birisi." dedi.

Sağlık BakanıKoca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, gördüğü tedavi sonucu koronavirüsü yenen sağlık çalışanı Hamide Ç.'nin sözlerini paylaştı. Koca ayrıca, "Virüsle mücadelede sadece kendi hayatımızdan sorumlu değiliz." dedi.

Acil Tıp Teknisyeni (A.T.T.) Hamide Ç. ise yaptığı açıklamada, "Bir sağlık çalışanı olarak ben de Covid-19'a yakalandım. Bu süreçte hem beden sağlığı hem de psikolojik olarak çok yıpratıcı bir süreç yaşadım. Aileme, çocuklarıma ve sevdiklerime bulaştırma korkusu ve onlardan uzak kalma zorunluluğu zor yönlerden birisi. Bedenin her gün farklı bir yerinde hissettiğin ağrılar halsizlik ve yorgunluk hissi ile devamında yaşanan solunum sıkıntısı devamının ne olduğunu bilmemek kaygısı ve çaresiz şekilde bekleme elinden bir şey gelmemesi." ifadelerine yer verdi.

<p>Gaziantep'in, kış aylarının damak lezzetlerinden olan 'mıcırık aşı' sofralarda yerini almaya başl

Patlıcan yemeklerinde doyumsuz lezzet: Mıcırık aşı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Başkan Erdoğan, Kayseri'de

Bugüne kadar bulunmuş büyük hazineler