• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
12 Ağustos 2020 Çarşamba 16:38 | Son Güncelleme:

Bakan Karaismailoğlu, İranlı mevkidaşı Eslami ile görüştü

Bakan Karaismailoğlu, İranlı mevkidaşı Eslami ile görüştü

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İran İslam Cumhuriyeti Yol ve Şehircilik Bakanı Mohammad Eslami ile videokonferans görüşmesi gerçekleştirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İran İslam Cumhuriyeti Yol ve Şehircilik Bakanı Mohammad Eslami ile olan video konferans görüşmesinde öncelikle tüm dünyada görülen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybeden İranlı vatandaşlara Allah’tan rahmet, hastalıkla savaşanlara acil şifalar ve tüm İran halkına sağlık ve afiyet diledi.

İki ülke halkının salgından daha az etkilenmesi için her zamanki gibi dayanışma ve yakın iş birliği içinde çalışmaya hazır olduklarını ifade eden Bakan Karaismailoğlu, bu süreçte ulaştırma alanında yaşanan olumsuzlukları en aza indirgemek için, Dışişleri, Sağlık ve Ticaret Bakanlıkları ile eşgüdüm halinde ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini söyledi.

Bakan Karaismailoğlu, iki ülke arasındaki uluslararası ticaretin devam etmesi, İran ile bağlantının mümkün olduğunca açık kalması ve ekonominin lokomotifi ulaştırma sektörünün devamlılığını sağlayabilmek için yakın bir işbirliği ve koordinasyon içinde kararlar aldıklarını kaydetti.

"TÜRKİYE-İRAN KARMA EKONOMİK KOMİSYON TOPLANTISINI ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE GERÇEKLEŞTİRMEYİ İSTİYORUZ"

Bakan Karaismailoğlu, 16-18 Eylül 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen Türkiye-İran Karma Ekonomik Komisyon Toplantısında, 2020 yılının ikinci çeyreğinde İran’da Kara Ulaştırması Karma Komisyonu Toplantısının yapılmasının kararlaştırıldığını hatırlatarak, şunları dedi:

"Kovid-19 salgını nedeniyle uluslararası toplantı süreci tüm dünyada kesintiye uğradı. Normalleşme tedbirleri ile birlikte bu toplantıyı önümüzdeki dönemde gerçekleştirmeyi istiyoruz."

İKİ ÜLKE ARASINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN TEMASSIZ DEMİRYOLU TAŞIMACILIĞI SALGIN DÖNEMİNİN EN BAŞARILI UYGULAMALARINDAN BİRİ

Tüm dünyada salgından en az etkilenen taşımacılık modunun demiryolu sektörü olduğunu belirten Karaismailoğlu, iki ülke arasında gerçekleştirilen temassız demiryolu taşımacılığının salgın döneminin en başarılı uygulamalarından biri olduğunu kaydetti.

İran Bakanı Mohammad Eslami de karayolu ve demiryolu taşımacılığı konularının ele alındığı heyetlerarası görüşmede, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu’na göreve atanması nedeniyle tebriklerini ileterek, başarılar dileklerini sundu.

<p>Peki, Ankara  kulislerinde neler yaşanıyor? CHP’de neler yaşanıyor? Millet İttifakı dağılıy

Siyasette neler konuşuluyor?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Haşladığınız yumurtalar grileşiyorsa dikkat!

1'inci Kılıçarslan'ın mezarının bulunmasında İbnü'l Ezrak, en önemli kaynak