• $8,0905
  • €9,56
  • 494.704
  • 1144.45
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
21 Mayıs 2020 Perşembe 19:14 | Son Güncelleme:

Bakan Çavuşoğlu'ndan diplomasi trafiği

Bakan Çavuşoğlu'ndan diplomasi trafiği
AA

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi, Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi ve Libya Dışişleri Bakanı Muhammed et-Tahir Seyyale ile ayrı ayrı telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi, Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi ve Libya Dışişleri Bakanı Muhammed et-Tahir Seyyale ile ayrı ayrı telefonda görüştü.

AA'nın aktardığı habere göre, Bakan Çavuşoğlu, Irak Başbakanı Kazımi ile yaptığı görüşmeye ilişkin Twitter'dan yaptığı paylaşımda, görüşmede, ikili ilişkiler, bölgesel konular, terörle ortak mücadele ve Irak'ın yeniden imarı konularının tüm boyutlarıyla ele alındığını bildirdi.

Bakan Çavuşoğlu, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla, Türkiye'nin Irak'a yönelik desteğini vurguladıklarını aktardı.

Mevlüt Çavuşoğlu'nun, Ürdünlü mevkidaşı Safedi ile yaptığı görüşmede ise Filistin konusu gündeme geldi. 

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Çavuşoğlu aynı zamanda, Libyalı mevkidaşı Seyyale ile de telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşmenin içeriğine ilişkin detay paylaşılmadı.

Bakan Çavuşoğlu, gün içerisinde Filistin Dışişleri Bakanı Riyad El-Maliki, Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi ve İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Genel Sekreteri Yusuf bin Ahmed el-Useymin ile yaptığı telefon görüşmelerinde ise İsrail'in Batı Şeria'yı ilhak planına karşı İİT bünyesinde atılması gereken adımları ele almıştı.

<p>Editör: Ezgi Aşık <a href='mailto:ezgi.asik@turkmedya.com.tr'>ezgi.asik@turkmedya.com.tr</a></p><

Cephe hattında son durum

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Sağlık Bakanı Koca başkanlığında İstanbul'daki salgınla mücadele çalışmaları değerlendirildi

Burçlar haftaya nasıl başlayacak? 26 Ekim 2020 burç yorumları