• $7,6928
  • €8,9997
  • 466.246
  • 1104.89
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
08 Ağustos 2020 Cumartesi 23:34 | Son Güncelleme:

Bakan Çavuşoğlu Lübnan'da duyurdu: Türküm ve Türkmenim deyip TC vatandaşlığı olmayana vatandaşlık vereceğiz

Bakan Çavuşoğlu Lübnan'da duyurdu: Türküm ve Türkmenim deyip TC vatandaşlığı olmayana vatandaşlık vereceğiz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta Türk vatandaşlarının yaşadığı mahalleyi ziyaret etti. Bakan Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, "Bizler dünyanın neresinde bir Türk varsa yanında olmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla İnşallah ben Türküm ve Türkmenim deyip TC vatandaşlığı olmayana vatandaşlık vereceğiz." ifadelerini kullandı.

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta bulunan Beyrut Limanı’nda 4 Ağustos’ta meydana gelen patlamanın ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Beyrut’taki ziyaretlerine devam ediyor. 

Oktay ve Çavuşoğlu başkentte Türk vatandaşlarının yoğunlukta olduğu mahalleyi ziyaret etti. Mahalle girişinde çiçeklerle ve Türk bayrakları ile karşılanan Oktay ve Çavuşoğlu açıklamalarda bulundu.

"TÜRKÜM DİYEN VE VATANDAŞLIK ALMAK İSTEYEN KARDEŞLERİMİZE TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLIĞINI VERECEĞİZ"

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Bugün özellikle sizlerin yanınızda olduğumuzu göstermek için sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımız ile birlikte geldik. Biz Lübnan’da Sünni, Şii, Hristiyan, Arap, Türk ayrımı yapmıyoruz. Tüm Lübnan halkının yanındayız. Ama aynı zamanda Lübnan’da ve dünyanın neresinde olursa olsun vatandaşlarımızın, soydaşlarımızın, Türklerin ve Türkmenlerin de sonunda kadar yanındayız. İnşallah ben Türküm ben Türkmenim diyen ve vatandaşlığı olmayan vatandaşlık almak isteyen kardeşlerimize de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını vereceğiz. Bu Cumhurbaşkanımızın bizlere talimatıdır. İnşallah en kısa zamanda tekrar sizlerle beraber olmak için geleceğiz şimdilik Allah’a emanet olun hoşça kalın sağ ve salim kalın inşallah."

<p>Kayseri Organize Sanayi Bölgesi 17. Cadde'de meydana gelen kazada, kavşaktan dönmeye çalışan tıra

Kayseri'de kaza anı kamerada: Son sürat tıra çarptı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Koronavirüsü yenen 95 yaşındaki hasta alkışlarla taburcu edildi

Balıkta en iyi 5 pişirme yöntemi