• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
05 Temmuz 2020 Pazar 11:38 | Son Güncelleme:

Bakan Çavuşoğlu açıkladı... "Cumhuriyet tarihinin en başarılı tahliye operasyonu"

Bakan Çavuşoğlu açıkladı... "Cumhuriyet tarihinin en başarılı tahliye operasyonu"

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kovid-19 sürecinde Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük tahliye operasyonunu son derece başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini açıkladı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'nın Alanya ilçesinde düzenlenen "Sağlıklı Turizm, Güvenli Kent" programında konuştu.

Çavuşoğlu konuşmasında, "Aldığımız tedbirler sayesinde koronayla mücadelede en başarılı ülkelerden biri olduk. Dünyada en iyi sağlık sistemine ve altyapısına sahip ülkelerden biriyiz" dedi.

Bakan Çavuşoğlu koronavirüs mücadele kapsamında yardım gönderilen ülkelerin sayısını açıklayarak, "Bugün itibarıyla 137 ülkeye tıbbi yardım gönderdik ve göndermeye devam edeceğiz. Rakamların arttığı ülkelere ilave yardımlar gönderiyoruz." sözlerini kullandı.

CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK TAHLİYE OPERASYONU

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük tahliye operasyonu olarak kayıtlara geçen koronavirüs sürecinde ülkemizin başarısını dile getiren Bakan Çavuşoğlu, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük tahliye operasyonunu son derece başarılı gerçekleştirdik, 130 ülkeden 90 binden fazla vatandaşımızı ülkemize getirdik." ifadelerine yer verdi.

Bakan Çavuşoğlu sözlerine şöyle devam etti:

"90 ülke, Türkiye'deki vatandaşlarını tahliye etmek istedi. Bu ülkelerin 230 bin vatandaşının tahliye edilmesine katkı sağladık, birlikte koordine ettik."
<p>Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a 67'inci doğum günü için

Beyoğlu Belediye Başkanı Yıldız'dan Başkan Erdoğan'a doğum gününde özel klip

Öğretmenlere koronavirüs aşısının yapılmaya başlandı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar A-400M hangarını ziyaret etti

Balıkçı ağlarına bin yıllık tekne parçaları ile 13 amfora takıldı