• $7,8808
  • €9,3311
  • 465.518
  • 1314.25
28 Ekim 2020 Çarşamba 16:51 | Son Güncelleme:

Bakan Akar'dan Charlie Hebdo tepkisi: İfade özgürlüğü değil fikir fakirliğidir

Bakan Akar'dan Charlie Hebdo tepkisi: İfade özgürlüğü değil fikir fakirliğidir
AA

Milli Savunma Bakanı Akar, Charlie Hebdo dergisindeki yayına tepki gösterdi. Bakan Akar, "İfade özgürlüğü değil fikir fakirliğidir. Açıkça bir saldırıdır. Terörün mizah halidir" ifadelerini kullandı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Charlie Hebdo'daki yayına ilişkin, "Yapılan bir ifade özgürlüğü değil fikir fakirliğidir. Açıkça bir saldırıdır. Terörün mizah halidir." ifadelerini kullandı.

AA'da yer alan habere göre, Akar, Fransız Dergisi Charlie Hebdo’nun İslamiyet'e, Türkiye'ye ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik gayri ahlaki saldırılarına ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

Açıklamasında, "Fransa'da yayın yapan sözde bir derginin İslam dünyasına, ülkemize ve Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik çirkin saldırılarını şiddetle ve esefle kınıyoruz." ifadesini kullanan Akar, şunları kaydetti:

"Hiçbir kutsal değer tanımayan, ifade özgürlüğü adı altında sistematik olarak İslamiyet'e saldıran bu dergi, yayınları ile AB’nin kuruluş felsefesini oluşturan evrensel ve ahlaki değerleri de çiğnemektedir. Yapılan bir ifade özgürlüğü değil fikir fakirliğidir. Açıkça bir saldırıdır. Terörün mizah halidir. Bu tür yayınların radikal grupların işine yarayacağı ve en çok zararı da nüfusunun kayda değer bir kısmı Müslüman olan Fransız toplumuna verdiği açıktır. Aklıselim, makul ve mantıklı düşünen Fransız halkının da bu çirkin yaklaşıma en güzel cevabı vereceğine inanıyoruz."
<p>Türk gemisine hukuk dışı arama... Yunan bir komutan tarafından sevk ve idaresi gerçekleştirilen İ

Türk gemisine hukuk dışı arama: Libya'da insani yardım taşıyan gemi durduruldu

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

SARS virüsü nedir? SARS virüsünün belirtileri neler?

Babasının emanet bıraktığı 1955 model otobüse özenle bakıyor