• $8,3176
  • €10,0024
  • 476.791
  • 1333.32
23 Şubat 2019 Cumartesi 01:20 | Son Güncelleme:

Bakan Akar ve Orgeneral Güler ABD'de askeri törenle karşılandı

Bakan Akar ve Orgeneral Güler ABD'de askeri törenle karşılandı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile geldiği Pentagon'da askeri törenle karşılandı. Bakan Vekili ile ABD Genelkurmay Başkanı tarafından karşılanan Akar ve Güler onuruna top atışı yapıldı.

Bakan Akar, 'ABD'nin Suriye'den çekilme kararının ortak menfaatlerimizle uyumlu ve Türkiye ile koordinasyon ve iş birliği içinde yapılacağına inanıyoruz. Suriye'deki sorunlara çözüm bulmaya devam edeceğiz. Konunun çok karmaşık olduğunun farkındayız ama bu konu üzerinde çalışan çok akıllı insanlarımız var. Bu görüşmemizde ve sonraki görüşmelerimizde ilerleme kaydetmeyi dört gözle bekliyorum' dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile geldiği ABD Savunma Bakanlığı'nda  (Pentagon) askeri törenle karşılandı. 

Bakan Akar ve Orgeneral Güler, Pentagon'a gelişlerinde ABD Savunma Bakanlığı'na henüz atama yapılmadığı için Bakan Vekili Patrick Shanahan, ABD  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford ve diğer yetkililerce karşılandı.

(AA)

<p>Türkiye 'Kripto Tosuncuk' vakası ile sarsıldı. Kripto para borsalarından Thodex, dün işlemlere bi

Kripto parada 2 milyar dolarlık büyük vurgun: Thodex'in kurucusu Fatih Özer nerede?

Endonezya kaybolan denizaltıyı aramak için bölgeye savaş gemileri konuşlandırdı

Doğadan topladığı dal ve kütükleri sanat eserine dönüştürüyor

Bölücü terör örgütüne yönelik ilkbahar-yaz operasyonları başladı