• $16,7253
  • €17,7385
  • 985.249
  • 2554.08
24 Mayıs 2022 Salı 10:36 | Son Güncelleme:

Bahçeli'den NATO'ya sert mesaj: Kimse Türkiye'yi tehdit etmeye kalkmasın

Bahçeli'den NATO'ya sert mesaj: Kimse Türkiye'yi tehdit etmeye kalkmasın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Bahçeli, "Kiralardaki dengesiz yükselişlere sessiz kalamayız. Konutlardaki anormal yükselişi atıl vaziyette seyredemeyiz. Fırsatçıların yakasından tutup bedelini ödetmeliyiz" ifadesinde bulundu. İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği başvurusu hakkında ise Bahçeli, "Türkiye sömürgeleşmiş bir ülke olamayacaktır. Hiç kimse Türkiye'yi tehdit etmeye yeltenmesin" dedi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği başvurusu hakkında, "Türkiye sömürgeleşmiş bir ülke olamayacaktır. Hiç kimse Türkiye'yi tehdit etmeye yeltenmesin" dedi

Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

"Döviz fiyatında suni yükselişin frenlenmesi, enflasyondaki yükselişin önlenmesi amacıyla devlet tedbir üzerine tedbir almıştır. Konu beka konusudur.

Bu yoldan dönemeyceğiz. Geri adım atmayacağız, aciz düşmeyeceğiz. Özellikle kur ve enflasyonda ekonomik gerçeklerle ters düşen artışların bir süre sonra istikrar kazanacağına inanıyoruz. Ama fiyat artışlarının önünü arkasını incelememiz gerekiyor.

"FETÖ BU KUMPASIN ORTASINDA BULUNAN BİR MAŞADIR"

Dikkatinizi çekiyorum, FETO bu kumpasın tam ortasında bulunan bir maşadır. Türkiye'nin ekonomik olarak köşeye sıkışmasını istiyorlar.

Vatandaşlarımızı mağdur hale getiren, soğandan patatese peynirden yumurtaya kadar fiyat etiketlerinmin kabarmasına yol açan kim yada kimler varsa suçludur. Sahnelenen kirli oyunun bir parçasıdır.

"KİRALARDAKİ DENGESİZ YÜKSELİŞLERE SESSİZ KALAMAYIZ"

Kiralardaki dengesiz yükselişlere sessiz kalamayız. Konut fiyatlarındaki yükselişleri seyredemeyiz. Vatandaşların memnuniyetsizliği bizim de memnuniyetsizliğimizdir. Kira artışları ile konut fiyatlarındaki vahim artışları sınırlandırmak mecburiyetindeyiz.

"DENETİMLER SIKILAŞTIRILMALI"

Haksız kazanç peşine düşen, insanımızın sofrasına göz koyan fırsatçıların yakasında tutmalıyız, bedelini ödetmeliyiz. Denetimleri sıkılaştırarak, cebini dolduranları cümle aleme rezil etmeliyiz.

CHP, İP ve diğer ortakların buluşması beyhudedir. Türkiye bu sahte demokratlara inanmayacaktır. Dayanışmayla birlikte bu zorlukları aşacağız. Kavga ve kutuplaşmadan beslenen, yalandan nemalananları mahğlup edeceğiz.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yıl dönümü olan 2023 aynı zamanda, istiklal haysiyetimizin ileriye taşınmasını sağlayacak tarihi bir eşiktir.

"BU GURUR DUYULACAK BİR DURUMDUR"

Osmanlı İmparatorluğu'nda tahta çıkan hiçbir padişah kendi çıkarını devletin çıkarından üstün görmemiştir. Abdulhamit Han'ı sömürgeciler, casuslar sevmez. Türk ve İslam Düşmanları hiç sevmez. Eğer Erdoğan, bu günün Abdülhamit'i olarak görülüyorsa bu gurur duyulacak bir durumdur.

"DEDELERİMİZE DİL UZATAN ZİLLETTEDİR"

Biz ecdadımıza dil uzattırmayız. Zillete düşenlere geçmişimizi yargılatmayız. Osmanlı İmparatorluğu bizimdir, Türkiye Cumhuriyeti bizimdir, Atatürk bizimdir, Abdulhamit Han bizimdir. İkisini birbirinden ayırmak ne mümkün! İki kutlu isimdir. Dedelerimize hakaret edenler zillettedir.

İSVEÇ VE FİNLANDİYA'NIN NATO BAŞVURUSU

NATO Genel Sekreteri Finlandiya ile İsveç'in üyeliklerinin bir an önce işleme koyulmasını istemiştir. ABD Başkanı Biden bu iki ülkeyle temas halindedir. İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine başvurusu ve Türkiye'nin haklı itirazları tüm boyutları ile tartışılmaktadır. İsveç ve Finlandiya'nın bölücü terör örgütü ile yakın ve dostane irtibatları saklanamaz düzeydedir.

"İKİNCİ KANDİL DAĞI İSVEÇ'TEDİR"

Türkiye'nin İsveç Finlandiya'nın NATO üyeliğine isabetli çekinceleri henüz muhatapları tarafından dikkate alınmamıştır. Laf kalabalığı var, sonuç yoktur.

İsveç PKK'nın önde gelen silah tedarikçileri arasındadır. PKK'lı teröristler İsveç menşeili silahları Türkiye'ye doğrultmuşlardır. Hala sokaklarında teröristleri gezdiren bu devletlere nasıl anlayış göstereceğiz? İkinci Kandil Dağı İsveç'tedir.

Türkiye tamam demeden, rızası alınmadan bu iki ülkenin NATO üyesi olması imkansızdır. NATO üyelikleri terörizme evet demektir.

"NATO İLE VAR OLMADIK, NATO'SUZ DA YOK OLMAYIZ"

Türkiye seçeneksiz değildir. NATO'dan ayrılmak bile hgündeme gelmelidir. NATO ile var olmadık. NATO'suz da yok olmayız.

MİÇOTAKİS'İN ABD KONGRESİ'NDEKİ KONUŞMASI

Yunanistan Başbakanı'nın ABD Kongresi'nde yaptığı konuşmasının 37 kez alkışlanması bize göre oldukça düşündürücüdür. Kongre üyelerinin Miçotakis'in konuşmasında ne bulduklarını bilmiyoruz. Bildiğimiz tek şey Türkiye'ye karşı ortak bir paydada buluştuklarıdır.

Kıbrıs Türk'tür. Türk kalacaktır. Kıbrıs'ta iki devletli çözümden başka bir yol yoktur. Kıbrıs'ın kaderi helenizm değil, Türklüktür.

Zillet İttifakı'nın Türkiye'nin yanında bir duruş gösterdiğini göreniniz var mı? Yunanistan'a karşı sesini yükselten bir CHP'den bahsetmek mümkün mü? Zillet İttifakı'nın ağzını bıçak açmıyor. Siyasi sitismarlarına devam ediyorlar.

Sayın Kılıçdaroğlu Kandil'i yerle yeksan edeceğini söylüyordun, ne oldu? Mitinge Kandil'i taşımak isteyen vatan hainlerine niye bir şey demedin

Aliyev Başkan Erdoğan'a bilgi verdi... Anlaşma sağlandı

Yazıcıoğlu davasında yeni gelişme! 2 helikopter kiralanmış

Fahiş kira artışlarına 'dur' diyecek çalışma başladı! O rakamı geçmeyecek

Biden'dan Çin'e rest: Tayvan'ı işgal ederse askeri yanıt veririz... Pekin yönetiminden sert yanıt

Türkiye'de bir ilk! MMU, Hürjet ve Gökbey'de kullanılacak... Dünyada sayılı ülkede var
Türkiye'de bir ilk! MMU, Hürjet ve Gökbey'de kullanılacak... Dünyada sayılı ülkede var

Türkiye'de bir ilk! MMU, Hürjet ve Gökbey'de kullanılacak... Dünyada sayılı ülkede var

TOGG'un CEO'su Karakaş'tan ipucu! Otomobilden önce hizmete sunulacak
TOGG'un CEO'su Karakaş'tan ipucu! Otomobilden önce hizmete sunulacak

TOGG'un CEO'su Karakaş'tan ipucu! Otomobilden önce hizmete sunulacak

Milli denizaltı serüveninde tarihi adım!
Milli denizaltı serüveninde tarihi adım!

Milli denizaltı serüveninde tarihi adım!

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Bakan Karaismailoğlu, kazı çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı! Yüzde 95'i tamamlandı

Gösteri sırasında piton adamı boğdu! Dehşet anları

Yeni keşifler için çalışmalar başladı! ''Tarihin sıfır noktası''