• $7,4261
  • €9,0227
  • 446.135
  • 1569.35
11 Ocak 2021 Pazartesi 14:00 | Son Güncelleme:

Bahçeli: Sayın Cumhurbaşkanı'na 'sözde' demek Türk milletine hakarettir

MHP lideri Devlet Bahçeli:, "Sayın Cumhurbaşkanı'na 'sözde' demek Türk milletine, demokrasi kültürüne, milli egemenlik ilkelerine hakarettir, hıyanettir, hürmetsizliktir" açıklamasında bulundu.

MHP lideri Devlet Bahçeli, "Sayın Cumhurbaşkanı'na 'sözde' demek Türk milletine, demokrasi kültürüne, milli egemenlik ilkelerine hakarettir, hıyanettir, hürmetsizliktir." açıklamasında bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başkan Erdoğan'a yönelik "sözde Cumhurbaşkanı" ifadesini kullanmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Bahçeli, "CHP'nin ve İYİ Partinin itirazları suç ve suçluyu koruma mahiyetindeir. Teröre yardım ve yataklık olarak ele alınmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti'nin seçilmiş Cumhurbaşkanı'na "Sözde" diyen CHP Genel Başkanı hukuk ve milli iradeye savaş açmıştır." ifadelerini kullandı.

ABD'NİN BAŞKANINA SAYGI, KENDİ BAŞKANINA HAKARET!

Bahçeli açıklamalarına şöyle devam etti:

"ABD'nin seçilmiş Başkanı'na ve seçim sonuçlarına saygı duyan, ama Türkiye Cumhuriyeti'nin seçilmiş Cumhurbaşkanı'na sözde diyen CHP Genel Başkanı'nın hukuka ve milli iradeye savaş açması kendisini bekleyen makus sondan da asla kurtaramayacaktır."

"BU MİLLİ EGEMENLİK İLKELERİNE HÜRMETSİZLİK, HIYANETTİR"

"Sayın Cumhurbaşkanı'na 'sözde' demek Türk milletine, demokrasi kültürüne, milli egemenlik ilkelerine hakarettir, hıyanettir, hürmetsizliktir."

"HDP 6-8 EKİMİN BEDELİNİ KANUN ÖNÜNDE ÖDEMELİDİR"

"HDP, 6-8 Ekim olaylarının, hendek terörünün ve bölücülüğe mihmandarlık yapmanın bedelini kanun, millet ve tarih önünde ödemelidir."


Haberin Özeti

MHP Genel Başkanı Bahçeli, yazılı bir açıklama yaparak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun Başkan Erdoğan'a yönelik sözleri
• "Sayın Cumhurbaşkanı'na 'sözde' demek öz itibarıyla Türk milletine, demokrasi kültürüne, milli egemenlik ilkelerine hakarettir, hıyanettir, hürmetsizliktir. Zalimlerin ve Türkiye düşmanlarının yeminli sözcüsü olan Kılıçdaroğlu, FETÖ'ye, PKK'ya, MLKP'ye, DHKP-C'ye tutunmaktan, bu hain örgütlerle yol yürümekten derhal vazgeçmeli, teröristlerle bağını kesmelidir."

6-8 Ekim olaylarına ilişkin iddianame
• "Şurası kesindir ki, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen neyse terörist Demirtaş da odur. 6-8 Ekim olaylarıyla 15 Temmuz kalkışması, Gezi Parkı hadiseleriyle Hendek terörünün istikameti öz itibarıyla bir ve aynıdır."
<p>Son yıllarda, teknoloji ile ilgilenenlerin sıklıkla duyduğu kavramlar arasında büyük veri (big da

WhatsApp'la kayıp giden 'Prozodimiz'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

ABD'de güvenlik önlemleri arttırıldı! Askerler sokaklara indi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (20 Ocak 2021)