• $7,9604
  • €9,5014
  • 463.383
  • 1325.47
23 Ekim 2020 Cuma 08:33 | Son Güncelleme:

Azerbaycan Savunma Bakanlığı duyurdu: Önemli arazi ve yükseklikler Ermenistan işgalinden kurtarıldı

Azerbaycan Savunma Bakanlığı duyurdu: Önemli arazi ve yükseklikler Ermenistan işgalinden kurtarıldı
AA

Azerbaycan ordusunun topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonlar sürüyor. Top ve havanlarla ateş açan Ermenistan güçlerinin Fuzuli, Cebrail ve Gubadlı istikametindeki mevzilerine darbeler vuruldu. Bu istikametlerde Azerbaycan ordusu önemli arazi ve yüksekliklerde kontrol sağladı.

Azerbaycan ordusunun topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonlar sürüyor.

AA'nın Azerbaycan Savunma Bakanlığı'na dayandırdığı habere göre, gece boyunca Ağdere, Fuzuli, Hadrut, Cebrail ve Gubadlı yönlerinde operasyonların değişen yoğunlukta devam ettiği bildirildi.

Azerbaycan ordusunun savunma hattına top ve havanlarla ateş açan Ermenistan güçlerinin Fuzuli, Cebrail ve Gubadlı istikametindeki mevzilerine darbeler vuruldu. Bu istikametlerde Azerbaycan ordusu önemli arazi ve yüksekliklerde kontrol sağladı.

Açıklamada, tüm cephe boyunca Ermenistan'ın askeri kaynak ve alt yapısına onarılamaz hasar verildiği, Ermeni güçlerin teçhizat, silah, mühimmat ve yiyecek sıkıntısı yaşadığı kaydedildi.

Ermenistan'dan getirilen askerlerin savaşmayı reddederek firar ettiklerin belirtildi. Tüm cephe boyunca çatışmaların sürdüğü, durumun Azerbaycan ordusunun kontrolünde olduğun bildirildi.

<p>Günümüzde her türlü yenilik içeren adımı tartışmadan ve toptan reddetme eğiliminde olan bir kesim

Bay K'dan neden rahatsızlar?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul Boğazı'nı denizanaları bastı

İstanbul'da 658 parça tarihi eser ele geçirildi