• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
26 Nisan 2021 Pazartesi 10:42 | Son Güncelleme:

Aybüke öğretmenin adını kaldırmak için mahkemeye başvurdular

Aybüke öğretmenin adını kaldırmak için mahkemeye başvurdular

Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın Balıkesir'in Edremit ilçesinde ilk görev yaptığı Anadolu Lisesi'ne de adı verildi. İddiaya göre, okulun adının değiştirilmesine karşı çıkan, eski adının verilmesini isteyen bir grup mahkemeye başvurdu.

Balıkesir'in Edremit ilçesinde, mezunlar derneğince Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Anadolu Lisesinin isminin değiştirilmeye çalışılması tepkiyle karşılandı.

TRT Haber'in haberine göre Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın, 22 yaşında öğrencilerine karne dağıtırken teröristlerin hedefi oldu.

Şehit Yalçın'ın aziz hatırasına tüm Türkiye sahip çıktı. Balıkesir'in Edremit ilçesinde ilk görev yaptığı Anadolu Lisesi'ne de adı verildi. Ancak sosyal medyaya yansıyan bir iddia, büyük tepki çekti.

İddiaya göre, okulun adının değiştirilmesine karşı çıkan, eski adının verilmesini isteyen bir grup mahkemeye başvurdu. İlçede bu girişime tepki gecikmedi.

"MAHKEMEYE TAŞIYAN GRUBUN AMACININ FARKINDAYIZ"

Konuya ilişkin açıklama yapan AK Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu, "Şehit Aybüke Yalçın ismi verilmesi Edremit için onur verici bir durum. Fakat geçtiğimiz günlerde tekrar mahkemeye taşındı bu. Mahkemeye taşıyan grubun amacının farkındayız. Bu durumun takipçisiyiz" dedi.

"MERKEZ ANAOKULUNA DA ŞEHİT ÖĞRETMEN NECMETTİN YILMAZ İSMİNİ VERDİK"

24 Kasım Öğretmenler Günü'nde asılan yeni okul tabelasına itiraz, öğretmenleri de üzdü.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Özbek , "Sadece oraya o ismi vermedik. Aynı zamanda merkez Anaokulumuz var. Biz bunun kararını 24 Kasım'da öğretmenler gününde aldık arkadaşlarımızda merkez anaokuluna da şehit öğretmen Necmettin Yılmaz ismini verdik. Bu Edremit kamuoyunda da bütün camiamıza da büyük bir sevinçle karşılandı" diye konuştu.

Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın, 9 Haziran 2017'de Batman'ın Kozluk ilçesinde teröristlerin saldırısı sonucu şehit olmuştu.

  • Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın
  • Aybüke öğretmenin adını kaldırmak için mahkemeye başvurdular
  • Aybüke öğretmen son dakika
<p>Peki, sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcıları neler bekliyor? 15 Mayıs tarihinden sonra uygulamada

WhatsApp yine gündemde... 15 Mayıs'tan sonra ne olacak?

Ankara'da barajlardaki su miktarı bir ayda yüzde yüz arttı

Çin'in kontrolden çıkan roketi ilk kez görüntülendi

Pençe-Yıldırım operasyonunda PKK'ya ait mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi