• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
28 Mayıs 2021 Cuma 15:47 | Son Güncelleme:

Ayasofya Camii'nde icazet merasimi töreni düzenlendi

Ayasofya Camii'nde icazet merasimi töreni düzenlendi
AA

İTO Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi Hafızlık icazet merasimi, Ayasofya Camii'nde Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Törende Başkan Erdoğan da Kur'an-ı Kerim okudu.

İTO Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi Hafızları İcazet Töreni, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşti.

AA'nın aktardığı habere göre, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde düzenlenen törende, "Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi"nin uygulandığı İstanbul Üsküdar İTO Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi/Hafız İmam Hatip Ortaokulu'nda hafızlıklarını tamamlayan 136 öğrenci icazet aldı.

Programa, Başkan Erdoğan'ın yanı sıra, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sudan Egemenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Muhammed Hamdan Dagalo Hmidti, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile hafız öğrencilerin velileri ve davetliler katıldı.

Programda hafız öğrenciler Kur'an-ı Kerim'den ayet ve sureler okudu. İcazet merasiminde Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın torunu Ömer Tayyip ile TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un oğlu Ömer Asım da icazet aldı.

Törende Başkan Erdoğan da Kur'an-ı Kerim okudu. Hafızlara çeşitli hediyelerin verildiği programın sonunda Erdoğan, hafızlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!