• $ 7,2138
  • € 8,5077
  • 445.231
  • 1110.05
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
07 Temmuz 2020 Salı 08:00 | Son Güncelleme:

Avrupa'ya 3 dilde 15 Temmuz dersleri

İletişim Başkanlığı 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Avrupa ülkelerinde etkinlikler düzenleyecek. Üç dilde hazırlanan broşürlerle hain örgüt teşhir edilecek.

OSMAN NURİ CERİT

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminin 4. yıldönümü yaklaşırken; Avrupa’da terör örgütünün gerçek yüzünü anlatacak.

251 şehit ve binlerce yaralıyla bastırılan hain girişim ile ilgili olarak; Büyükelçilikler ve konsoloslukların da desteğiyle Türkçe, İngilizce, Fransızca, Boşnakça hazırlanan broşürlerle FETÖ’nün gerçek yüzü anlatılacak. Sosyal medya mecralarında da seçilen fotoğraflar farklı dillerde etkin ve kısa mesajlar ve uygun hashtag ile eş zamanlı olarak yayılacak. Avrupa’nın dört bir yanında yaşayan vatandaşlar, sosyal mesafe kuralına uyarak ve maske takarak darbe girişiminin nasıl gerçekleştiğini ve o gece Türkiye’de neler olduğunu anlatacak. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde yurt içinde olduğu gibi yurtdışında da vatandaşlar kenetlenecek. 

SOSYAL MEDYADA MESAJLAR

15 Temmuz’da sanal dünya da Avrupa’da boş bırakılmayacak. Türk halkının demokrasiye olan inancını konu alan sosyal medya etkinlikleri gerçekleştirecek. Seçilen fotoğraflar farklı dillerde kısa mesajlar ve uygun hashtag ile eşzamanlı olarak yayılacak.

 VİDEO KONFERANSLA BAĞLANTI

Avrupa’nın bazı şehirlerindeki organizasyonlara ise şehit yakınları, gaziler, gazeteciler Türkiye’den video konferans aracılığıyla bağlanacak. 15 Temmuz’da darbecileri püskürten sivil halkın yazdığı destan kahramanların yakınlarının ağzından ulaştırılacak.

15 TEMMUZ GAZİSİ SAFİYE 4 YIL ÖNCE VURULDUĞU YERDE

15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde darbeci askerlerin karşısında darbeye karşı direnen 15 Temmuz gazisi Safiye Bayat, yaşadıklarını 4 yıl sonra aynı yerde anlattı. Bayat, “Ben o gece döktüğüm gözyaşını ömrüm boyunca dökmemişimdir” dedi. Evinden köprüye kadar yürüdüğünü ifade eden Gazi Safiye Bayat, “G-3 mermisi ile sağ bacağımdan yaralandım. Allah milletime devletime zeval vermesin” diye konuştu. 

Cezayı yiyince gazetecilere çıkıştı

Cezayı yiyince gazetecilere çıkıştı

Iğdır'da altın böceklerinin beslenme anını AA kameras

Iğdır'da altın böceklerinin beslenme anını AA kamerası görüntüledi

Tarlasını hibe ile kurdu: Hasat zamanını bekliyor

Tarlasını hibe ile kurdu: Hasat zamanını bekliyor

Yağdonduran Tüneli'nde sona doğru

Yağdonduran Tüneli'nde sona doğru