• $8,155
  • €9,7089
  • 457.312
  • 1393.24
26 Şubat 2021 Cuma 11:14 | Son Güncelleme:

Atlas Sineması nerede? Tarihi Atlas Sineması bugün açılıyor

Atlas Sineması nerede" Tarihi Atlas Sineması bugün açılıyor

Tarihi Atlas Sineması, iki yıl önce başlayan restorasyon çalışmalarının ardından bugün açılıyor. Sanat ve sinema dünyasının heyecanla beklediği açılışa saatler kala, birçok kişi Atlas Sineması nerede sorusuna yanıt arıyor. 1948'de kurulan Atlas Sineması, tamamlanan restorasyonunun ardından Başkan Erdoğan'ın da katılımıyla İstanbul Sinema Müzesi'yle birlikte açılıyor.

Tarihi Atlas Sineması, bu akşam Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı törenle kapılarını açıyor. Sanat ve sinema dünyasının heyecanla açılmasını beklediği Atlas Sineması'nın nerede olduğu birçok kişi tarafından merak konusu oldu.

Atlas Sineması nerede?

1948 yılında kurulan Atlas Sineması, İstanbul Beyoğlu'nda bulunan İstiklal Caddesi'nde, adını verdiği Atlas Pasajı içerisinde yer alıyor.

70 yılı aşkın tarihiyle İstanbul'un en eski sinema salonlarından biri olan tarihi Atlas Sineması, iki yıl önce başlayan restorasyon çalışmalarının ardından kapılarını tekrar açıyor.

Gençler için adeta bir eğitim üssü olarak tasarlanan İstanbul Sinema Müzesi'yle birlikte açılacak olan Atlas Sineması'na 4K projeksiyon, 3 boyutlu perde sistemi ve 7+1 ses sistemi eklendi.

<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Beşiktaş, Erzurum'a ayak bastı

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü