• $7,977
  • €9,445
  • 489.651
  • 1200.11
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
21 Şubat 2020 Cuma 09:10 | Son Güncelleme:

250 kitap okuyan Atakan Kayalar kimdir? Atakan Kayalar kaç yaşında?

250 kitap okuyan Atakan Kayalar kimdir" Atakan Kayalar kaç yaşında"

250 kitap okuyan Atakan Kayalar kimdir, kaç yaşında? sorusunun yanıtı merakla araştırılıyor. Dünden beri sosyal medya gündeminden düşmeyen Atakan, 5 ayda okuduğu 250 kitapla dikkatleri üzerine çekti. 10 yaşındaki Atakan Kayalar okuduğu birçok kitapla ve felsefe hakkında söylemleri nedeni ele sayısız yorum aldı.

Atakan Kayalar okuduğu kitaplarla ve sosyal medyada dolaşan videosu ile gündeme oturdu. İzleyenleri hayrete düşüren küçük Atakan ile ilgili aramalar yoğunlaştı. Atakan Kayalar kimdir, kaç yaşında? sorularının yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz...

ATAKAN KAYALAR KİMDİR?

Atakan Kayalar 10 yaşında ve beşinci sınıf öğrencisi! Mustafa Kemal Paşa Ortaokulunda eğitim alan Atakan Kayalar 5 ayda 250 kitap okuyarak dikkatleri üzerine çekti. Felsefeye olan ilgisi ile bilinen Atakan Kayalar'ın Nihilizm hakkındaki bilgilerini aktardı. 

Demirören Haber Ajansı'na konuşan Kayalar, "Adım Atakan. Bu kadar. Fazla anlatabilecek hayat hikayem yok. Metafor uzmanıyım desem olmaz, beyin cerrahıyım desem olmaz, cumhurbaşkanıyım desem olmaz. Felsefeyle ilgilisin galiba dedim. Eğitim ve bireysel haklar üzerine konuşuyorduk. O an da Fethi Çağıl bir şey söyledi. Tam olarak hatırlamıyorum. Okuduğum kitaplara bakacak olursak. Kayı serisinin tamamını okudum. Nutuk okudum. Homeros İlyada okudum. Böyle buyurdu Zerdüşt okudum" şeklinde konuştu. 

Okul öncesi felsefe eğitimi verilmesi gerektiğini ifade eden Atakan Kayalar, "Okuldan önce ayrıca bir ahlak eğitimi, ahlak, terbiye ve saygı eğitimi verilmesi gerekiyor. Ondan sonra ise felsefe eğitimi verilmesi gerekiyor. Eskiden felsefe ve psikoloji derdim ama artık sadece felsefe diyorum. Küçük çocuklara psikoloji öğretmekte büyük bir sıkıntı vardır. İnsan hep kendinde bir şeyler arar. Gider şizofreniye bakar. Ben böyle miyim, ben şöyle miyim, ben öyle olacak mıyım, ben böyle olacak mıyım, benim düşüncelerim nasıl, ya ben şizofreniysem diye düşünmeye başlar. O yüzden ilk önce felsefe ondan sonra ise tarih öğretilmelidir" ifadelerini kullandı. 

<p>Editör: Ezgi Aşık <a href='mailto:ezgi.asik@turkmedya.com.tr'>ezgi.asik@turkmedya.com.tr</a></p><

Torba yasa teklifinde neler var?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kahverengi kokarca böceğine pet damacanalı önlem

Çorum'da baraj gölünde kadın cesedi bulundu