• $7,4372
  • €8,9651
  • 409.2
  • 1531.21
04 Haziran 2020 Perşembe 15:08 | Son Güncelleme:

Askerler terhis olacak mı?

Askerler terhis olacak mı"

Konuya ilişkin açıklamada bulunan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter hesabından "Bedelli askerlikten terhis olacakların İstanbul'dan ayrılmalarında kısıtlama yoktur" açıklamasında bulundu. Detaylar haberimizde..

Terhis olacak askerlerin durumu merak ediliyor. Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında seyahat kısıtlaması getirildi. 30 büyükşehire ve Zonguldak iline giriş çıkışlar yasaklandı. Bunun üzerine terhis zamanı gelen askerlerin terhis edilip edilmeyeceği de merak konusu oldu. Konuya ilişkin resmi açıklama eldi. İşte son gelişmeler...

ASKERLER TERHİS OLACAK MI?

Vali Yerlikaya ayrıca yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı dışında diğer nedenle vefat eden vatandaşların, cenaze aracı veya ambulans ile memleketlerine sevki için kaymakamlıklar tarafından seyahat izni verileceğini duyurdu.

Yerlikaya yaptığı açıklamada, "Bedelli askerlikten terhis olacakların İstanbul’dan ayrılmalarında kısıtlama yoktur.Terhis belgesi yeterlidir. Terhis olacak askeri almak için özel araç ile gelecek 1 kişinin;oturduğu ilden “Seyahat İzin Belgesi alması şartıyla İstanbul’a giriş ve çıkışına izin verilecektir" ifadelerini kullandı.

<p>Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İnsan Hakları Eylem Planı hakkında en temel unsurun hukuk güvenliği

Bakan Gül: En temel unsur hukuk güvenliğidir

NASA'nın paylaşımı büyük ilgi gördü. İşte Mars'tan en yeni fotoğraflar...

Müslüm Gürses, isminin verildiği müzede anıldı

Kaza sonrası kamyonun kasasında yabancı uyruklu 114 kişi çıktı