• $8,6601
  • €10,1674
  • 491.781
  • 1390.92
25 Ağustos 2021 Çarşamba 18:07 | Son Güncelleme:

Antalya havalimanında turist trafiği

Antalya havalimanında turist trafiği
AA

Antalya'da havalimanından salgın ve yangın koşullarına rağmen günde 70 bin turist giriş yapıyor.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Antalya Havalimanı'ndan günde ortalama 70 bin turistin giriş yaptığını belirterek, salgın ve yangın koşullarına rağmen bu performansın başarılı olduğunu söyledi.

AA'da yer alan habere göre Çetin, Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda, Manavgat, Akseki, İbradı, Gündoğmuş bölgelerindeki yangınlarda ilk günden itibaren üyelerin yanında olduklarını anlattı.

Yeni tip koronavirüste (Kovid-19) vaka ve ölüm sayılarının arttığına dikkati çeken Çetin, aşılamanın henüz istenilen düzeye gelmediğini ifade etti.

Salgının önlenmesi ve tekrar kapanmaların engellenmesi için aşılanmanın artması gerektiğini vurgulayan Çetin, "Hizmet sektöründen, toplu ve kapalı mekanlardan özellikle rica ediyorum. Kurallara uymazsak Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan oluruz. Komitelerimiz sektör mensuplarını uyarmaya devam etmelidir." diye konuştu.

Salgından etkilenen turizmin ise bu yıl geçen yıla göre daha iyi konumda olduğunu ifade eden Çetin, kentteki yabancı turist sayısının 5 milyona yaklaştığını söyledi.

Antalya'ya gelen 4 turistten birisinin yurt dışındaki Türkler olduğunu anlatan Çetin, "Bu yıl iç turizm de geçen yıla göre daha iyi. Havalimanımızdan günde 70 bin civarında turist giriş yapıyor. Salgına, yangına rağmen bu performans çok önemli bir başarıdır. İngiltere'nin de Türkiye'ye kısıtlamayı kaldırması bekleniyor, İngiltere pazarı açılırsa ve sezonu uzatabilirsek biraz daha rahatlama olur." diye konuştu.

<p>Yarım asırdır uyuyordu. İspanya'ya  ağlı Kanarya Adaları grubunda yanardağ uyandı. Bölge halkı en

Yarım asır sonra patladı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (21 Eylül 2021)

Deniz dibinde yaşayan şaşırtıcı hayvanlar

Hastalıklara karşı savaşan besinler