• $8,658
  • €10,1795
  • 488.028
  • 1419.43
24 Ağustos 2021 Salı 22:19 | Son Güncelleme:

Anneler şehit acısını paylaştı

Anneler şehit acısını paylaştı

Diyarbakır'da HDP il binası önünde, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunması için oturma eylemi yapan annelerden Mevlüde Üçdağ, Gara'da teröristlerce alıkonulup şehit edilen polis memuru Vedat Kaya'nın Mardin'deki ailesini ziyaret etti.

Diyarbakır'da HDP il binası önünde, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunması için oturma eylemi yapan annelerden Mevlüde Üçdağ, "Bizim acımız birdir. Çünkü bizim çocuğumuzu da zorla alıp götürdüler" dedi.

HDP ŞEHİTLERİN SORUMLUSU

Üçdağ, şehit polis memuru Kaya'nın fotoğrafına sarılarak gözyaşı döktü. Şehit polis memuru Vedat Kaya'nın babası Şeyhmus Kaya da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şunları söyledi: "Bir buçuk sene beraber HDP Diyarbakır il binası önünde evlat nöbeti tuttuk. Biz ayrım yapmıyoruz. Burada Mardin, Diyarbakır ve Güneydoğu'nun tamamında 7 yaşındaki bir çocuğa sorsanız 'HDP-PKK aynıdır' diyecektir. Hiç fark göremiyoruz. İnşallah Mevlüde Hanım da çocuğunu diğer aileler gibi bu bataklıktan kurtarır. Bizim acımız büyüktür, biz oğlumuzun şehit haberini Diyarbakır'da HDP il binası önünde aldık. Bütün şehitlerin kanında bunların parmağı var."

<p>Gürcü kökenli Ordulu bir baba ile Artvinli bir annenin kızı  olarak Kocaeli'nde dünyaya geldi.</p

Şükriye Tutkun'un aryalardan türkülere geçiş öyküsü

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, geleneksel sporlar tesisinin açılışını yaptı

Galatasaray Kulübünde yeni kurulan kadın futbol takımı tanıtıldı

Bingöl'de 284 kilo 200 gram esrar ele geçirildi