• $ 6,2336
  • € 6,8843
  • 325.933
  • 105994
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Ankara'yı kana bulamışlardı! O hainler öldürüldü

Ankara Kızılay Güvenpark’taki otobüs duraklarında bomba yüklü araç patlatarak 39 kişinin öldüğü, 349 kişinin yaralandığı hain saldırının faillerinden 7'si öldürüldü.

Saldırıda bomba yüklü araçlarla canlı bombaları Kızılay meydanına getiren ve patlamadan sonra kayıplara karışan Vahit Ayçil'in, sahte kimlikle, Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinden, Suriye'nin Resulayn İlçesine, ardından da Irak'ın kuzeyine kaçtığı tespit edildi. Soruşturmanın ardından, Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 7'si tutuklu, 55 sanık hakkında dava açıldı.

Sabah'tan Özgür Cebe'nin haberine göre davada gıyabi tutuklu olarak yargılanan sanıklardan 4 milyonluk kırmızı listedeki Delal Amed kod adlı Hülya Eroğlu, Zeki Şengali kod adlı İsmail Özden ile Gülizar Tural, Mavi listedeki Eylül kod adlı Murat Üçer; Mehmet Şerif Başboğa ve Nuran Er, Menafi Beyazıt adlı teröristlerin sınır ötesi hava harekâtlarında ve iç güvenlik operasyonlarında öldürüldükleri belirlendi.

Bombanın hazırlanmasında ve Ankara'ya gönderilmesinde rol oynayan teröristler etkisiz hale getirilince, ölüm kayıtları mahkemeye gönderilerek dava dosyasından sanık olarak düşümlerinin yapılacağı bildirildi.

İŞTE O TERÖRİSTLER

Hülya Eroğlu: Sözde Botan saha sorumlusu olarak 4 milyonluk kırmızı listede aranıyordu. Güvenpark saldırısının talimatını verenler arasındaydı. 12 Kasım 2017'de Şırnak'ta öldürüldü.

Murat Üçer: Sözde Orta Saha (Diyarbakır, Bingöl, Erzurum, Bitlis, Batman, Elazığ) sorumlusu olarak, 1,5 milyonluk Mavi listede aranıyordu. Bomba yüklü aracı hazırlatıp Ankara'ya göndermişti. 1 Şubat 2018'de Lice'de 4 korumasıyla birlikte öldürüldü.

İsmail Özden: KCK Yürütme Konseyi üyesi olarak, 4 milyonluk kırmızı listede aranıyordu ve Güvenpark katliamının talimatını vermişti. 15 Ağustos 2018'de Kuzey Irak'ın Sincar bölgesine MİT ve TSK'nın ortak operasyonuyla 11 korumasıyla birlikte öldürüldü.

Menafi Beyazıt: PKK'nın silahlı kolu HPG'nin sözde Askeri Konsey üyesiydi ve Güvenpark saldırısıyla ilgili toplantıya katılanlar arasında yer alıyordu. 27 Temmuz 2017'de Şırnak'ta öldürüldü.

Mehmet Şerif Başboğa: Mardin Eyalet sorumlusu olarak, 1,5 milyonluk mavi listede aranıyordu ve saldırıda kullanılan bombaların hazırlanmasında rol almıştı. 21 Eylül 2017'de Mardin Kızıltepe'de 6 teröristle birlikte öldürüldü.

Nuran Er: Amed Eyaleti YJA-Star kadın yapılanmasından sorumluydu. Saldırıda kullanılan bomba yüklü aracı temin ederek Ankara'ya gönderilmesinde rol almıştı. 30 Eylül 2017'de Lice'de öldürüldü.

Gülizar Tural: Saldırıyla ilgili gıyabi tutuklama kararı vardı. 4 milyonluk Kırımızı Liste'de aranan terörist, KCK Başkanlık Konseyi Üyesi'ydi. 19 Ağustos'ta nokta operasyonla öldürüldü.

SİVİLLERİ KATLETTİLER

12 Mart 2016'da, Ankara Kızılay Güvenpark'ta, teröristler Seher Çağla Demir ile Özgür Ünsal'ın canlı bomba olarak giriştiği kalleş saldırıda 39 kişi ölmüş, 349 kişi yaralanmıştı. Kandil'in talimatı sonrası Lice kırsalında hazırlanan bomba yüklü araçla yapılan saldırıda tek suçları evlerine gitmek için durakta otobüs bekleyen çoğu üniversiteli 39 kişi hedef alınmıştı.

Terör örgütü PKK, her zamanki alçaklığın arkasına gizlenerek saldırının kendileriyle ilgisi olmadığını, bünyelerindeki TAK adlı taşeron yapılanmanın gerçekleştirdiğini duyursa da yakalanan şüphelilerin ifadeleri ve toplanan delillerle hain saldırı kararının Kandil'de alındığı, planlama ve uygulamasının da Lice kırsalında hayata geçirildiği belirlendi.

SABAH


<p>İdlib'de rejim unsurlarının hava saldırısında şehit olan 33 Mehmetçik için gıyabi cenaze namazı k

Türkiye Mehmetçik için tek yürek oldu!

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İdlib'deki operasyonlarda 1709 rejim unsuru etkisiz hale getirildi

Türk spor kulüpleri Mehmetçiklerimizin yanında