• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
20 Nisan 2021 Salı 23:52 | Son Güncelleme:

Ankara'da pik alarmı

Ankara'da pik alarmı

Vaka artışıyla birlikte Ankara Şehir Hastanesi'nde Kovid servisi 2'ye yoğun bakım yatak sayısı 400'ün üzerine çıkarıldı.

Salgınla mücadelede merkez olan Ankara Şehir Hastanesi'nde, hasta sayısının artmasıyla birlikte pandemi bölümü sayısı 2'ye, yoğun bakım yatak sayısı da 400'ün üzerine çıkarıldı. Genel hastane binasından sonra nöroloji-ortopedi hastanesi binasında da pandemi bölümü oluşturuldu. Başhekim Opr. Dr. Aziz Ahmet Surel, günlük vakalara göre İstanbul'un bir müddet sonra doygunluğa ulaşıp, düşüşe geçeceğini düşündüklerini söyledi. Surel, "Ancak Ankara'nın bir süre daha yolu var gibi duruyor. Biz bunu daha önce yaşadık. İstanbul'un ardından Ankara'nın piki geliyor. Muhtemeldir ki İstanbul'un gördüğü rakamları biz Ankara'da da görebiliriz. Türkiye'deki genel rakamlara uyumlu olarak Ankara'da da artış devam ediyor. Biz de Ankara Şehir Hastanesi pandemi planına uygun olarak alanlarımızı Kovid ağırlıklı olarak organize ediyoruz" dedi.

ŞU AN BİR SIKINTI YOK

Surel, şu anki yoğun bakım doluluk oranlarının yanıltıcı olmaması gerektiğini vurgulayarak, "Hiçbir hastanede yoğun bakımlar yüzde 50 seviyesinde boş çalışmaz. Yoğun bakım ne kadar ihtiyaç varsa o kadar açılır. Şu an Kovid-19 yoğun bakım noktasında rahatız. Gerekirse kapasiteyi artırabiliriz" dedi.

<p>Avrupa sevdalısı aydınların asıl derdi ne? Neden bir  Avrupalı'dan daha 'Avrupa'cılar'? Avrupa öz

Avrupa'yı bize ışıltılı tablolar gibi çizenler kimler?

Filistinli gençler, İsrail'in saldırılarını balonlarla protesto etti

Hobi diye başladı! Şimdi tanesini 2 bin liradan satıyor

Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı, füze atışlarına hazır