• $8,0787
  • €9,6597
  • 452.56
  • 1403.19
02 Nisan 2021 Cuma 08:46 | Son Güncelleme:

Ankara'da FETÖ operasyonu: Çok sayıda gözaltı kararı var

Ankara'da FETÖ operasyonu: Çok sayıda gözaltı kararı var
AA

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Deniz Kuvvetleri Komutanlığına yönelik ‘mahrem hizmetler' yapılanması soruşturmasında 34 şüphelinin gözaltına alınmasına karar verildi. FETÖ'nün emniyet yapılanmasına yönelik soruşturmada ise aralarında eski emniyet müdürlerinin de bulunduğu 32 şüpheli için gözaltı kararı verildi.

FETÖ'ye yönelik peş peşe operasyonlar devam ediyor. FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Deniz Kuvvetleri Komutanlığına yönelik 'mahrem hizmetler' yapılanması soruşturmasında 34 şüphelinin gözaltına alınmasına karar verilirken emniyet yapılanmasına yönelik soruşturmada ise aralarında eski emniyet müdürlerinin de bulunduğu 32 şüpheli için gözaltı kararı verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Deniz Kuvvetleri Komutanlığındaki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltı kararı verilen 34 şüpheliden 28'i yakalandı.

Başsavcılıktan yapılan açıklamaya göre, Terör Suçları Soruşturma Bürosunca, FETÖ'nün Deniz Kuvvetleri Komutanlığındaki mahrem hizmetler yapılanmasına mensup sivil imamlarla sabit telefonlar üzerinden iletişim kurdukları tespit edilen zanlılar hakkında soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında örgüt mensubu olduklarına dair ifadeler de bulunan, meslekten ihraç edilmiş 2 binbaşı ve bir yüzbaşının da aralarında olduğu, 10'u muvazzaf 32 asker ve 2 mahrem imam hakkında gözaltı kararı verildi.

Kararın ardından harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekiplerince 9 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda 28 şüpheli yakalandı.

Firari 6 zanlının yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

  • fetö operasyonu ankara
  • fetö operasyonu ankara son dakika
  • fetö operasyonu son dakika
<p>Kamu çalışanlarıyla ilgili tedbirleri içeren Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete'de yayımland

Kamu çalışanlarına yönelik tedbirler neler?

Türk heyeti, Senegal'de hafızlık yapan öğrencilere Kur'an-ı Kerim hediye etti

Milli Sarayların en büyük halısının restorasyonu tamamlandı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (14 Nisan 2021)