• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
23 Eylül 2020 Çarşamba 14:22 | Son Güncelleme:

Ankara Valisi Şahin: Son 1 haftada vaka artış hızımız yavaşladı

Ankara Valisi Şahin: Son 1 haftada vaka artış hızımız yavaşladı
DHA

Ankara Valisi Şahin, vatandaşların gösterdiği duyarlılık sayesinde son 1 haftada koronavirüs vaka artış hızının yavaşladığını belirtti.

Ankara'da koronavirüs denetimlerine katılan Vali Vasip Şahin, başkentteki koronavirüs vakalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Son 1 haftada vaka artış hızının düştüğü bilgisini veren Şahin, "Gösterdiğimiz duyarlılık, sahaya olumlu olarak yansıyor. Biraz daha fedakârlık yapacağız, biraz daha sabredeceğiz" ifadelerini kullandı.

DHA'da yer alan habere göre, restoran, bakkal ve taksi duraklarını ziyaret eden Vali Şahin, vatandaşlara koronavirüs tedbirlerine uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

"BİRAZ DAHA FEDAKARLIK YAPACAĞIZ"

Her geçen gün maske, mesafe ve temizlik konusunda duyarlılığın ve kurallara riayetin arttığını belirten Şahin, ""Ben bu duyarlılık için Ankaralılara teşekkür ediyorum. Bu duyarlılığın sonuçlarını da alıyoruz. Biraz daha fedakârlık yapacağız, biraz daha sabredeceğiz." dedi.

Sahada ciddi denetimlerin olduğunu kaydeden Vali Şahin, Ankara'da 7 bin 500 kişilik denetim ekibinin olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi:

"Toplu bulunulan bütün alanlarda denetim yapıyoruz. Yine filyasyon ekiplerimiz var, 570 ekip ve yaklaşık 2 bin kişi görev yapıyor. Bir iki haftadır bu izolasyona uymayanları yurtlara alıyoruz."

Ankara'da izolasyon için tahsis edilen bir yurt olduğunu ifade eden Şahin, "Orada sadece kural ihlal edenler değil şantiyede çalışıp da burada ikameti olmayan, temaslı ya da pozitif olan vatandaşlarımız da var. Bu yurtta şu anda 86 kişi oldu. Onların bütün ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bu topyekun mücadeleyi inşallah kazanacağız" dedi.

<p>Duygu Gecü Yüzseven'in sunduğu Sağlık Raporu programında Prof. Dr. Gürkan Arıkan sağlıklı doğumda

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklara çare oluyor?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!