• $8,0869
  • €9,7047
  • 450.886
  • 1409.19
05 Mart 2021 Cuma 16:27 | Son Güncelleme:

Ankara merkezli 4 ilde suç örgütü operasyonu: 33 gözaltı

Ankara merkezli 4 ilde suç örgütü operasyonu: 33 gözaltı
AA

Ankara merkezli 4 ilde, kamu kurumlarındaki işlemleri hızlandırma veya iş çözme vaadiyle dolandırıcılık yaptıkları öne sürülen suç örgütü üyelerine yönelik operasyonda 33 şüpheli gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, suç örgütünün başkentte tapu, milli emlak, çevre ve şehircilik il müdürlükleri, maliye, belediyeler ve adliyelerdeki işlemleri hızlandırma veya iş çözme vaadiyle vatandaşları kandırarak haksız kazanç sağladığı istihbaratı üzerine harekete geçti.

AA'da yer alan habere göre, elebaşılığını M.T'nin yaptığı öne sürülen "Tokatçılar" adı verilen suç örgütünün, Ankara ve İzmir'de yapılanma içinde olduğu, bünyesinde avukat ve birçok kamu görevlisinin bulunduğu, örgüt mensuplarının kamu görevlilerinden rüşvet karşılığı aldıkları bilgi ve belgeleri kullanarak vatandaşların güvenini sağladıkları ve kendilerini kamu görevlisi gibi tanıttıkları tespit edildi.

Zanlıların polisin takibinden kurtulmak için iş yerlerine avukatlık bürosu tabelası astıkları ve 58 kişiyi dolandırarak haksız kazanç elde ettikleri belirlendi.

ANKARA, İSTANBUL, İZMİR VE YOZGAT'TA EŞ ZAMANLI OPERASYON

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde Ankara, İstanbul, İzmir ve Yozgat'ta eş zamanlı düzenlenen operasyonda gözaltı kararı verilen 35 zanlıdan 33'ü yakalandı.

Şüphelilerin adresleri ve araçlarında yapılan aramalarda kamu kurum ve kuruluşlarına ait, başka şahıslar adına düzenlenmiş çok sayıda evrak, tapu ve doküman, 50 bin 500 lira, 8 bin 500 avro, 5 bin dolar, 1 milyon 50 bin liralık çek, 5 tabanca, bir pompalı tüfek ve çok sayıda fişek ele geçirildi.

Suç örgütü üyelerinin son bir yıl içinde 35 milyon liralık hesap hareketinin bulunduğu belirlendi.

Zanlıların emniyetteki işlemlerinin sürdüğü, firari 2 şüphelinin yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

<h3>ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI FİNALİ 18 MAYIS SALI GÜNÜ SAAT 20:45'TE OYNANACAK</h3><p>TFF, Beşiktaş ile

Haftanın futbol başlıkları... Bozuk statlarda maç oynatılmayacak

Eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut hayatını kaybetti

Erzurum'un asırlık camilerinde Kovid-19 nedeniyle ramazan buruk geçiyor

Bakan Çavuşoğlu, NATO Konseyi Toplantısı'na katılmak üzere Brüksel'e geldi