• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
02 Mart 2021 Salı 10:33 | Son Güncelleme:

Anavatan Partisi Genel Başkanı Çelebi'den çarpıcı açıklamalar: Kılıçdaroğlu o parayı vermedi!

Anavatan Partisi Genel Başkanı Çelebi'den çarpıcı açıklamalar: Kılıçdaroğlu o parayı vermedi!

Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi 2017 referandumu sürecine yönelik, "O tarihte referanduma 'hayır' dediğimiz için Kemal Bey'le de bir araya geldik. Mali gücümüzün yetersiz olduğunu.O da 'Bir hesap çıkartın, ne gerekirse yardımcı oluruz' dedi. Hatta TÜSİAD'ın da yardım ettiğini söyledi. Ancak o yetkili arkadaşlarıyla birkaç kez görüşmemize rağmen o parayı alamadık" açıklamasında bulundu.

2017 referandumuna yönelik çarpıcı açıklamalarda bulunan Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, "O tarihte referanduma 'hayır' dediğimiz için Kemal Bey'le de bir araya geldik. Parti olarak mali gücümüzün yetersiz olduğunu, illeri dolaşmamız için bize destek olmalarını istedik." ifadesinde bulundu.

Sabah Gazetesi'nden Mahmut Övür bugünkü köşe yazısında Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi ile sohbetinden çarpıcı bir bölüme yer verdi.

İşte o bölüm:

TÜSİAD'DAN CHP'YE DESTEK

Hafta sonu Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi'yle partinin İstanbul İl Başkanlığı'nda buluşunca hem dünü hem de bugünü konuştuk. Kısa sohbette, Başkan Erdoğan'ın yeni anayasa önerisine sıcak baktığını, Türkiye'nin sivil yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğunu söyleyen Çelebi, son dönemde bir kez daha CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'yla buluştuğunu anlatırken, sözü 2017 referandumuna getirerek o süreçte yaşadığı ilginç bir olayı anlattı:

"O tarihte referanduma 'hayır' dediğimiz için Kemal Bey'le de bir araya geldik. Parti olarak mali gücümüzün yetersiz olduğunu, illeri dolaşmamız için bize destek olmalarını istedik. O da 'Bir hesap çıkartın, ne gerekirse yardımcı oluruz' dedi. Hatta TÜSİAD'ın da yardım ettiğini söyledi. Ben de bir hesap yaptırdım ve 450 bin liraya ihtiyacımız olduğunu söyledim. Bunu az bularak, 'Biz, partimiz için 12 milyon lira ayırdık. Sizin için de gereken neyse arkadaşlar yapsın' diye talimat verdi ve beni yetkili arkadaşlarına gönderdi. Ancak o yetkili arkadaşlarıyla birkaç kez görüşmemize rağmen o parayı alamadık."

Başta Muharrem İnce olmak üzere CHP'den ayrılanları "Saray'a giden ya da Saray'dan para alanlar" olarak suçlayan Kılıçdaroğlu'na son soru: Siz küçük partilere, TÜSİAD da CHP'ye mali destekte bulundu mu?

<p>Belarus'ta askeri darbe planladığı iddia edilen kişilerin videosu ortaya çıktı. Belarus'ta gizli

Belarus'ta gizli kamera ile kayda alındı: 1 numaralı görevin onu ortadan kaldırmak

Bakanı Karaismailoğlu, Hasankeyf-2 Köprüsü Açılış Töreninde katıldı

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı