• $7,2001
  • €8,8115
  • 415.135
  • 1493.82
29 Ağustos 2012 Çarşamba 04:08 | Son Güncelleme:

Ana üs: Hatay, Turkey

Ana üs: Hatay, Turkey

Özgür Suriye Ordusu’nun internet sitesinde yer alan iletişim bilgileri Türk kamuoyunu karıştırdı. Zira sitede ordunun “ana üssü” Hatay olarak belirtilirken, Türkiye hatlı bir telefon numarası ve e-postadan oluşan açık iletişim bilgileri yer alıyor.

Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) İngilizce sayfasının açılışında, geçtiğimiz yıl Türkiye’ye sığınan ve ordunun liderliğini yapan Riyad el Esad’ın bir mesajı ver alıyor.

Esad mesajında, “Şu anki durum, Suriye’deki suçlu rejimin güç kullanmadan durdurulamayacağına yönelik inancımız ve taraf değiştiren asker ve subayların sayısındaki fazlalık” nedeniyle 27 Temmuz 2011’de Özgür Suriye Ordusu’nu kurduk” dedikten sonra ÖSO’nun amaçlarını anlatıyor.

Sitede ordunun başkomutanı, başkomutan yardımcısı ve genelkurmay başkanının kimlikleri resimleriyle birlikte yer alıyor. Ayrıca ÖSO hakkında basında çıkmış haberlere, ÖSO’nun yaptığı basın açıklamaları, çeşitli görseller vb. yer alıyor.

ÖSO'YA ULAŞMAK ÇOK KOLAY

Sitenin en altında bulunan “Bize ulaşın” kısmı ise dikkat çekiyor. Zira bu kısımda ordunun ana üssü “Hatay, Turkey” olarak geçerken, Türkiye kodlu bir telefon numarası ve 1freesyriaarmy kullanıcı adlı e-posta adresi bulunuyor.

Telefon numarası arandığında uzun uzun çaldıktan sonra meşgule düşüyor.

SOSYAL PAYLAŞIM SİTESİNDEN ELEŞTİRİ ODAĞI OLDU

ÖSO’nun bu iletişim bilgileri kamuoyunda büyük tartışmaya da neden oldu. Başta Twitter olmak üzere sosyal medya kanallarında kullanıcılar özellikle “ana üs” tabirine tepki gösterdi.

hasan - yok artık: Contact Us: FREE SYRIAN ARMY Main Base: Hatay, Turkey Phone:00905369631274 (FSA web sitesinden)

Çekirdekçi Mısto - Özgür Suriye Ordusunun iletişim bilgilerine bakın: Main Base: Hatay, Turkey Phone: 00905369631274

kafa radyo - "Özgür Suriye Ordusu" ile temasa geçmek isteyenleri Hatay'a alalım. Ben demiyorum kendi siteleri diyor http://www.free-syrian-army.com/en/contact/ Main Base: Hatay

Turan Altuner - Özgür Suriye Ordsunun iletisim adresi ve telefonu, "ÖSO Ana karargah" (Main Base) Hatay, Türkiye olarak verilmis:http://www.free-syrian-army.com/en/contact/

Hüseyin YILMAZ - Başkomutanlık Hatay'mış:: FREE SYRIAN ARMY Main Base: Hatay, Turkey

ali leblebici - free syrian army - main base hatay - yeni ordumuz hayirli ugurlu olsun http://www.free-syrian-army.com/en/contact/

Armağan Ükünç - Özgür Suriye Ordusu; Main Base Hatay, telefon zaten Türk hattı. La olum bildiğin ordu var lan Hatay'da, ordu...

pinarslan - "Main Base: Hatay, Turkey" Sonra da PKK niye bitmiyo? (Hürriyet)

<h3>Başkan Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na Gara tepkisi</h3><h3>'KATLİAMI ÜSTÜME YIKMAK İSTEDİ'</h3><p>G

24 Şubat 2021 Güncel Haberler

Avukatlık yerine çobanlık yapmayı tercih etti

Üniversitede üretildi! Kilosu 4 bin liraya kadar çıkıyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (25 Şubat 2021)