• $7,3735
  • €8,9671
  • 443.727
  • 1576.92
27 Aralık 2020 Pazar 12:11 | Son Güncelleme:

Altından yol geçen apartmanda oturanlar şikayetçi: "Sürekli esiyor, doğal gaz faturası çok geliyor"

Altından yol geçen apartmanda oturanlar şikayetçi: "Sürekli esiyor, doğal gaz faturası çok geliyor"
DHA

Samsun'da 5 katlı apartmanın altından sokak geçtiğini gören vatandaşlar şaşkınlığını gizleyemiyor. Apartmanda yaşayanlar, çok soğuk olduğunu ve doğal gaz faturalarının fazla gelmesinden şikayetçi.

Samsun’un İlkadım ilçesi Kökçüoğlu Mahallesi Hisar Sokak’ta belediyenin planladığı sokak üzerine iki bina yapıldı. Yıllardır çıkmaz sokak olarak kullanılan yol, bundan 8 yıl önce bir binanın yıkılması ve diğer binanın da altının açılması sonucunda yayalar tarafından kullanılmaya başlandı. 

DHA'da yer alan habere göre, sokak üzerinde evleri bulunan vatandaşlar ise sokakların açılmasıyla birlikte evlerine daha kestirmeden gidebilme fırsatı buldu. İlk kez apartmanın altından geçen vatandaşların dikkatini çeken sokakta oturan bazı vatandaşlar, verilen hizmet karşısında yetkililere teşekkür etti.

YOLDAN GEÇENLER MEMNUN, APARTMAN SAKİNLERİ ŞİKAYETÇİ

Yol geçen sokağın üstündeki ilk katta oturan apartman sakini, "Buradan memnun değiliz. Sokak tam benim evimin altından geçiyor. Çok soğuk oluyor. Doğal gaz ile ısınmaya çalışıyoruz. Doğal gaz faturası çok geliyor. Buraya bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Buranın esintisi hiç durmuyor. Cereyan olduğu gibi evimde. En çok mağdur olan benim. Sokağın üstünde evi olan benim. Burayı kullananlar mutlu ama biz mutlu değiliz" dedi.

'HERKESİN DİKKATİNİ ÇEKİYOR, GÖREN ÖZELLİKLE DURUP BAKIYOR'

Sokağı olumlu bulan yan apartmandaki bina sahipleri ise, "Sokağın geçtiği yerde, apartmanın altında bir bina vardı. Orası yıkılınca sokak açılmış oldu. Burası, gerçekten de birçok vatandaşın dikkatini çekiyor. Her geçen özellikle durup bakıyor. Bu şekilde bir yol olması görenleri şaşırtıyor" diye konuştular.

Sokağı kestirme olarak kullanan bazı vatandaşlar ise apartmanın altından geçen sokağın işlev açısından çok yararlı olduğunu belirttiler.


Haberin Özeti

Samsun'da 5 katlı bir apartmanın altından sokak geçtiğini gören vatandaşlar şaşkınlığını gizleyemiyor. Apartmanda yaşayanlar, evlerinin çok soğuk olmasından ve doğal gaz faturalarının fazla gelmesinden şikayetçi.

DETAY
• Yıllardır çıkmaz sokak olarak kullanılan yol, bundan 8 yıl önce bir binanın yıkılması ve diğer binanın da altının açılması sonucunda yayalar tarafından kullanılmaya başlandı.
• Yolu kullanan vatandaşlar durumdan memnun, apartman sakinleri ise durumdan şikayetçi.
<p>ATV'nin reyting rekorları kıran başrolünde Burak Özçivit'in rol aldığı Kuruluş Osman dizisi Türk

Ahmet Yenilmez 'Kuruluş Osman'ı' anlattı: Demirci Davut'un sahnelerine dikkat edin!

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Beyaza bürünen Horma Kanyonu muhteşem manzaralar sunuyor

Türk mühendisler yaptı! Samur suya indirildi