• $8,2873
  • €10,0012
  • 483.671
  • 1427.73
26 Mart 2018 Pazartesi 19:10 | Son Güncelleme:

Almanya'dan Carles Puigdemont açıklaması: Geri iade kararı bölgesel mahkemelerin elinde

Almanya'dan Carles Puigdemont açıklaması: Geri iade kararı bölgesel mahkemelerin elinde

Eski Katalonya Özerk Yönetimi Başkanı Carles Puigdemont'un (55) Almanya-Danimarka sınırında gözaltına alınmasının ardından, Almanya'ya sığınma talebi gündeme gelmişti. Alman hükümet sözcüsü konuyla ilgili yazılı açıklama yayınladı.

Alman hükümet sözcüsü Steffen Seibert, Carles Puigdemont'un İspanya'ya iadesiyle ilgili sürecin "Alman kanunları ve Avrupa genelinde çıkarılan tutuklama emirleri konusundaki yasal şartlar" uyarınca ele alındığını açıkladı. Hükümet sözcüsü Seibert, İspanya'nın hukukun üstünlüğü ilkesinin geçerli olduğu demokratik bir ülke olduğunu ve Katalan sorununun sadece İspanya hukuku ve anayasası çerçevesinde çözülebileceği kanısını taşıdıklarını yönünde görüşlerinin değişmediğini belirtti. Alman hükümeti, gözaltındaki Katalan lider Puigdemont'un İspanya'ya iade edilip edilmeyeceğine dair kararın bölgesel mahkemelerin elinde olduğunu belirtti.

"KARAR UZUN SÜREBİLİR"

  Bugün Almanya'da hakim karşısına çıkacak Puigdemont'un Schleswig kasabasındaki Yüksek Bölgesel Mahkeme'deki eyalet savcılığı sözcüsü ise Puigdemont'un iade edilip edilmeyeceğine dair kararın bu hafta çıkmasının zor olduğunu belirterek, kararın 3 Nisan'a kadar sürecek olan Paskalya bayramından önce verilmesinin düşük bir ihtimal olduğunu belirtti. İHA

<p>Peki, hasta olduğunu söyleyip izin alan bir çalışan gezdiği  bir fotoğrafını sosyal medyasından p

Hangi sosyal medya paylaşımı sizi tazminatsız işten çıkarılmanıza neden olur?

Yusufeli Barajı gövde inşaatında sona gelindi

Kahramanmaraş'ta heyelan sonrası oluşan Turkuaz Göl, turizme kazandırılacak

Mudanya Yat Limanı deniz salyasıyla kaplandı