• $7,9281
  • €9,3758
  • 483.118
  • 1199.73
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
24 Temmuz 2020 Cuma 14:21 | Son Güncelleme:

Almanlardan Ayasofya ile ilgili çok çarpıcı manşet: Batı'ya karşı çifte tokat

Almanlardan Ayasofya ile ilgili çok çarpıcı manşet: Batı'ya karşı çifte tokat

86 yıllık hasretin sona erdiği Ayasofya'da ilk Cuma naması öncesi tüm dünyanın gözü İstanbul'daydı. Sultanahmet Meydanı'nda çok sayıda yabancı gazeteci görülürken Ayasofya ile ilgili en çarpıcı manset Almanlardan geldi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın Ayasofya'daki fotoğrafı ile sosyal medyadan servis edilen haberde, "Ayasofya'da ilk Cuma namazı: Türkiye Batı'ya karşı 'çifte tokadı' kutluyor" ifadelerine yer verildi.

Ayasafya'daki tarihi günde tüm dünyanın gözü İstanbul'daydı. Ayasofya Camisi'nde 86 yıl sonra kılınacka ilk namaz kılınırken konu ile ilgili en çarpıcı manset Almanlardan geldi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın Ayasofya'daki fotoğrafı ile sosyal medyadan servis edilen haberde, "Ayasofya'da ilk Cuma namazı: Türk hükümet basını Batı'ya karşı 'çift tokatı' kutluyor" ifadelerine yer verildi.

"TÜRKİYE'DEN BATI'YA ÇİFTE TOKAT"

Sabah'ta yer alan haberde Almanya'nın önemli basın kuruluşlarından Tagesspiegel, Türkiye'nin Batı'ya karşı zaferini çarpıcı bir başlık ile okuyucularına servis etti. Erdoğan'ın Ayasofya'daki fotoğrafı ile sosyal medyadan servis edilen haberde, "Ayasofya'da ilk Cuma namazı: Türkiye Batı'ya karşı 'çift tokadı' kutluyor" ifadelerine yer verildi.

"TÜRKİYE, İKİNCİ TOKADI DA LİBYA'DA VURDU"

Gazetenin tokat olarak nitelendirdiği ikinci konu da hayli dikkat çekiciydi. Gazete, Türkiye'nin Batı ülkelerine ikinci tokadı ise Doğu Akdeniz'de vurduğunu okuyucularına aktardı. Türkiye, Libya'da meşru hükümeti destekleyerek darbeci Hafter yanlılarını bozguna uğratmıştı. Doğu Akdeniz'deki haklardan vazgeçilmeyeceği, her hamleye karşılık verileceği MGK bildirisinde de yer almıştı.

<p>Kurgu: <a href='mailto:can.yildiz@turmedya.com.tr'>can.yildiz@turmedya.com.tr</a></p><p>Editör: <

'İYİ Parti'nin HDP'yi desteklediği gizli kalmaz'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Otomobil markalarının amblemlerinin gizli anlamları

Çorum'da baraj gölünde kadın cesedi bulundu