• $8,5384
  • €10,1351
  • 497.7
  • 1421.18
7 Haziran 2021 Pazartesi 23:37 | Son Güncelleme:

Alman basınından Türk SİHA'larına övgü: Türkiye, ABD ve İsrail'i saf dışı bıraktı

Alman basınından Türk SİHA'larına övgü: Türkiye, ABD ve İsrail'i saf dışı bıraktı
Aksam.com.tr

Türk SİHA'larının Avrupa pazarına girişi ve teknik özellikleri bakımından üstünlüğü Alman gazetesinde gündeme geldi. Yapılan haberde, "Türkiye artık sadece ithal eden değil, ithalatı düşürüp ihracatını artırarak, alanda bir güç haline gelmeye başladı." ifadeleri yer aldı.

Alman basını, ABD ve İsrail'e rağmen, Türk SİHA'larının Avrupa pazarında etkin bir güç konumuna geldiğini yazdı. Haberde, "Türk SİHA'ları gelişmiş teknik özellikleri ve uygun maliyetiyle pazarın lideri konumuna geliyor." ifadeleri yer aldı.

Aksam.com.tr'nin Alman gazetesi Welt'ten aktardığı habere göre, uzmanlar genellikle SİHA'lardan bahsedildiğinde "oyun değiştirici" kavramını kullanıyorlar. Bu kavramı kullanmalarının temelinde, SİHA'ların, savaşın yönünü ve kurallarını değiştirmeleri yatıyor.

Düşük maliyetli SİHA'lar, milyonlarca dolar yatırım yapılan tankları havadan kolayca imha edebiliyor. SİHA'lar ayrıca geçilmez denen savunma sistemlerine de ince ve hassas saldırılar düzenleyebiliyor.

Haberde, Türkiye'nin, savaş ve savunma sanayii üretimleri kapsamında Avrupa'da lider konuma doğru ilerlediği ifade edilerek, Polonya'nın 24 adet Bayraktar TB2 SİHA'sını sipariş etmesi sonrası Avrupalı diğer ülkelerin de dikkatini Türkiye'ye çevirdiği aktarılıyor.

Haberin devamında, "Türkiye'nin silah endüstrisinde lider güçlerden biri olabilmek için çıktığı bu yolda, ithalatını düşürüp ihracatını artırması da dikkat çekti. Türkiye artık sadece ithal eden değil, ithalatı düşürüp ihracatını artırarak alanda bir güç haline de gelmeye başladı." ifadeleri yer aldı.

  • Alman gazetesi
  • Bayraktar TB2
  • İsrail
  • saf dışı
<p class='MsoNormal'>Türkiye'nin birçok bölgesinde devam eden orman yangınlarına  müdahaleler devam

Müge Anlı'dan evleri yanan köy halkına ziyaret

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Antalya'daki yangın bölgelerinde inceleme yaptı

Diyarbakır'da Amida Höyük'teki kazılarda 1. Dünya Savaşı'ndan kalma 782 el bombası bulundu

Siirt'te sağlık ekiplerini köyde gören vatandaşlar aşı olmak için kuyruk oluşturdu