• $ 6,1594
  • € 6,7064
  • 323.911
  • 115171
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Allah'ını seven bu ateşe bir damla su döksün

BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Dağlıca ve Hatay'da şehit olan askerler için başsağlığı dileyerek, PKK'ya 'Her türlü silahlı eyleme son ver' çağrısı yaptı. Partisinin grup toplantısında konuşan Demirtaş, şöyle dedi:

- Dünden bu yana 9 annenin daha yüreğine kor düştü. Bu ölümler karşısında sessiz kalmak, çözüm üretmek için çaba sarfetmemek bizleri insanlığımızdan uzaklaştırır. Diyaloğu, müzakereyi, sorunları konuşarak çözmeyi ihanet sayanlar da, elinde iktidar gücü olmasına rağmen diyalog kanalları yerine baskıyı ve şiddeti yöntem olmaktan çıkarmayanlar da bütün bu gençlerin ölümünden sorumludur.
Anaların göz yaşını dindirmek için bu savaşı durdurmak ve bitirmek dışında seçenek yoktur. Bu savaş bitmelidir, bu ölümler durmalıdır, gençlerimizin birbirini öldürmelerine seyirci kalınmamalıdır. 
- Öfke ve nefret yerine ortak aklı öne çıkarıp barışı daha fazla savunmak zorundayız. Allah'ını seven artık bu ateşe bir damla su döksün diyorum.
- PKK her türlü silahlı faaliyetlerine son versin, hükümet de operasyonları durdursun. Siyasi çözüme şans tanısınlar. ANKARA

Zana'yla sohbet ederiz
- Demirtaş, gazetecilerin bir sorusu üzerine şöyle dedi: Bizim Leyla Hanım'la (Zana) görüşememe gibi bir sorunumuz yok.Yurt dışından döndüğünde tabii ki bloğumuzun bir milletvekili olarak kendisiyle her zaman olduğu gibi sohbet ederiz.
 


<p>Malatya Valisi Aydın Baruş, Kale ilçesinde meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki depremde ilk belirlem

Malatya'da 4,9 büyüklüğünde deprem

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Korkutan uyarı! Koronavirüs dünyada hızla yayılıyor

Uzmanlar dikkat çekti! Düzensiz ve asimetrik benler riskli