• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
27 Mart 2021 Cumartesi 01:13 | Son Güncelleme:

Alçak karikatür İngiliz öğretmeni işinden etti

Alçak karikatür İngiliz öğretmeni işinden etti

İngiltere'de derste Hz. Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri öğrencilere gösteren bir öğretmen velilerin yoğun tepkisi sonucu açığa alındı.

İngiltere'nin kuzeyindeki Yorkshire'da bulunan Batley Okulu'nda ismi açıklanmayan bir öğretmen, din bilgisi dersinde Hz. Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri öğrencilerine gösterdi. Öğrencilerin haber verdiği veliler, okul önünde protesto gösterisi düzenledi. Göstericiler, öğretmenin istifa etmesini istedi.

Okul Müdürü Gary Kibble, yaşanan olayın kabul edilemez olduğunu ifade ederek, yaşananlardan dolayı "tartışmasız bir şekilde özür dilediğini" belirtti. Kibble, öğretmenin de "en içten özürlerini dile getirdiğini" ve olayla ilgili açılan soruşturma süresince askıya alındığını söyledi. Protestolara katılan ve adının Abdullah olduğunu söyleyen bir bölge sakini, karikatürün "bütün Müslüman toplumunu" rencide ettiğini söyledi.

UYARILINCA SAKLANDI

İngiltere basını, 29 yaşındaki din öğretmeninin kimliğinin internet ortamında dolaşmaya başladığını ve polis tarafından can güvenliğinin tehlikede olabileceğine dair uyarılmasının ardından saklandığını öne sürdü. İngiltere Eğitim Bakanlığı sözcüsü yaptığı açıklamada, öğretmenlere yönelik tehdit ve gözdağının asla kabul edilebilir olmadığını söyledi.

<p>Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile görüşmesinde ger

Dendias provokasyon için mi geldi?

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı

Bozuk parayla öyle bir şey yaptı ki görenleri hayrete düşürdü