• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
17 Ocak 2024 Çarşamba 09:52 | Son Güncelleme:

Akşam Future&Trends Summit sona erdi

Türkiye'nin Gazetesi” vizyonuyla 105 yıldır yayın hayatına devam eden Akşam Gazetesi Future&Trends dergilerinin 19. yılını "Akşam Future&Trends Summit" ile taçlandırdı. Zirveye katılan konuşmacılar finanstan otomotivdeki geleceğe, e-ticaretten yatırıma kadar birçok konuyu değerlendirdi.

Akşam Gazetesi, Future&Trends dergilerinin 19'uncu yılı nedeniyle, bugün İstanbul'da 'Akşam Future&Trends Summit' etkinliğini düzenledi.

Bu yıl ikinci kez "Türkiye'nin Gelecek Yüzyılı" temasıyla düzenlenen Future and Trends zirvesi, dört oturumdan oluştu.

E-TİCARET VE PERAKENDENİN GELECEK YÜZYILI KONUŞULDU

Türkiye'nin Gazetesi" vizyonuyla 105 yıldır yayın hayatına devam eden Akşam Gazetesi Future&Trends dergilerinin 19. yılını "Akşam Future&Trends Summit" ile taçlandırıyor. Zirve'de 4. Oturum sona erdi.

4. oturumun ana konusu "E-Ticaret ve Perakendenin Gelecek Yüzyılı" olarak belirlendi

"E-Ticaret ve Perakendenin Gelecek Yüzyılı" başlıklı son oturumda ise, perakende dönüşümü, gelecekteki perakende trendleri, perakende markalarının e-ticaret yatırımları, küresel krizlerin e-ticarete etkileri, değişen tüketici alışkanlıkları ışığında e-ticaretin geleceği ve yenilikçi stratejiler konuşuldu.

E-Ticaret ve perakendenin gelecek yüzyılı konuşuluyor

ENERJİNİN GELECEK YÜZYILI KONUŞULDU

Türkiye'nin Gazetesi" vizyonuyla 105 yıldır yayın hayatına devam eden Akşam Gazetesi Future&Trends dergilerinin 19. yılını "Akşam Future&Trends Summit" ile taçlandırıyor. Zirve'de 3. Oturum sona erdi.

3. oturumun ana konusu "Enerjinin Gelecek Yüzyılı" olarak belirlendi.

RHG Enertürk Enerji'nin oturum sponsorluğunda gerçekleşecek olan "Enerjinin Gelecek Yüzyılı" başlıklı üçüncü oturumda ise, yenilenebilir enerji teknolojileri, enerji verimliliği, sürdürülebilirlik hedefleri, enerji depolama teknolojileri, enerji dönüşümünün sosyal ve ekonomik etkileri, yeni politikalar ile enerji sektöründeki yenilikler konuşuldu.

Enerjinin gelecek yüzyılı konuşuluyor

OTOMOTİVİN GELECEK YÜZYILI KONUŞULDU

Türkiye'nin Gazetesi" vizyonuyla 105 yıldır yayın hayatına devam eden Akşam Gazetesi Future&Trends dergilerinin 19. yılını "Akşam Future&Trends Summit" ile taçlandırıyor. Zirve'de 2. Oturum sona erdi.

2. oturumun ana konusu "Otomotivin Gelecek Yüzyılı" olarak belirlendi.

Akşam Future&Trends Summit 2. Oturumu'nda katılımcılar elektrikli ve otonom araçların geleceği, otomotiv teknolojilerindeki son trendler, gelişen teknolojilerin otomotiv endüstrisine etkileri, sürdürülebilirlik odaklı üretim süreçleri, pazarlama faaliyetleri ile global rekabet gibi konuları konuştu.

Otomotivin gelecek yüzyılı konuşuldu

YATIRIM, FİNANS VE SİGORTANIN GELECEK YÜZYILI KONUŞULDU

Türkiye'nin Gazetesi" vizyonuyla 105 yıldır yayın hayatına devam eden Akşam Gazetesi Future&Trends dergilerinin 19. yılını "Akşam Future&Trends Summit" ile taçlandırıyor. Zirve'de 1. Oturum sona erdi.

1. oturumun ana konusu "Yatırım, Finans ve Sigortanın Gelecek Yüzyılı" olarak belirlendi.

Zirve'de 1. Oturum sona erdi. Akşam Future&Trends Summit 1. Oturumu'nda katılımcılar yatırım, finans, sigortada gelecek ve trendler konularında değerlendirmede bulundu.

Yatırım, finans ve sigortanın gelecek yüzyılı konuşuldu

AÇILIŞ KONUŞMALARI YAPILDI

Türkiye'de ve dünyada sektörlerin gelecek yüzyılını kapsamlı bir şekilde konuşmak üzere kamu, finans ve iş dünyasından üst düzey yöneticiler ile sektörün tüm paydaşlarını bir araya getiren zirvenin açılış konuşmalarını Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı A.Burak Dağlıoğlu ve Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kartoğlu yaptı.

Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kartoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:

Dijital teknolojinin hayatımıza girdiği en önemli, en fazla bizi ilgilendiren kısmı cep telefonuydu bugüne kadar. Bundan sonra araçlarımız da dijital teknoloji. Ki giyilebilir teknolojiler de var. Kendimizden başka her şey dijitalleşiyor. Belki yapay zekayla birlikte biz insanlar da dijitalleşeceğiz. O yüzden işin bu tarafını bu işlerden ne kadar meraklı olduğumuzu ne kadar Türkiye'nin geliştiğini hayatımızı ne kadar kolaylaştırdığını görmek açısından da bugün burada olmanızı önemsiyorum.

Akşam Gazetesi 105 yıllık bir gazete, arkadaşımız da onun altını çizdi. Gazete Akşam biraz zamanın ruhundan dolayı Future&Trends adını koyduğumuz bir etkinliğimiz bu.

Müsaadenizle biz bunu Gelecek&Eğilimler diye Türkçeleştirerek devam edelim. Çünkü yaptığımız her şeyi özellikle de bu dijitalleşme çağını ben biraz onun Türkçeleştirilmesini de önemseyerek konuşmak istedim. Belki önümüzdeki yıllarda bunları konuşurken teknoloji ile ilgili TDK'dan da bir konuk ağırlayıp onlara bazı teknolojik ifadelerin tanımlamaların Türkçeleştirilmesi konusunda da onlarla tartışma fırsatı buluruz.

Zira bilgisayar gibi bir kelimeyi çok güzel dilimize yerleştirdik ama diğerleri için aynı durum söz konusu olmuyor. Biz Türk milleti olarak devrimleri kaçırma konusunda fena değiliz, iyi kaçırırız.

"UMUT VEREN GELİŞMELER VAR"

Ama bu kez bu finansal teknolojileri dijital teknolojileri enerji teknolojilerini biraz daha sanki yakalıyoruz gibi. Ama umarım böyle olacaktır. Çünkü bu konuda çok umut veren gelişmeler var. Bizim yollarda elektrikli otomobillerimiz normalleşti,

TOGG'larımız da normalleşti. İlk günde herkes öyle bakıyordu ben de bakıyordum ama artık 3 taneyi aynı anda görebiliyoruz. 100-200 metre arayla 2-3 aracı görebiliyoruz. Dün ben iki aracı yan yana gördüm hemen önümde üçüncüsü de bendeydi, çok mutlu oldum. Gayet sıradanlaştı.

Şimdi şöyle bakıyor herkes 'Efendim, şöyle durdu bir yerde kaldı. Güncelleme lazımdı sabah 20 dakika bekledim' Allah başka dert vermesin. Başka konularda da biraz öyle gidiyoruz. Türkiye o anlamda büyük bir potansiyel barındırıyor. Bunun tabi farkında olanlar da bu mesleklerin ve sektörlerin profesyonelleri olan bugün değerli konuklarımız olacak.

Bizim tabi bu konuşmalarda bu sektörlerde biraz da kendi moralimizi yüksek tutma amacımızı taşıyoruz. Biz gerçekte neyle karşı karşıyayız onu görmek istiyoruz. Bir de insanlarımız hem siz sektör profesyonelleri birbirinize bir şey öğretecek değilsiniz ama insanlara vatandaşlara bizlere çok şey öğretecek durumdasınız. Biz bunları bugün merak ve ilgiyle dinliyor olacağız.

"GELECEK YILA ZEMİN BIRAKMIŞ OLACAĞIZ"

Bu program gün içerisinde Akşam Gazetesi internet sitesi hem Akşam TV üzerinden hem internet üzerinden hem 24 TV üzerinden hem 24 Radyo yeni yayına başladı radyo üzerinden hem 360 gibi diğer dergiler üzerinden ve onların sosyal medyalarında kalıcı olarak yayında olacak. Arşivde olacak. Biraz da gelecek yıla da bir zemin bırakmış olacağız.

Biz geçen yıl da çok iyi zemin elde etmiştik. Zeminden kastım şu, panelist olan sektör profesyonelleri bize çok şey öğrettiler ve biz bu ikincisini biraz daha konuları nokta atışı yaparak belirleme fırsatı bulduk. Vatandaş olarak da burada bir kitleyi ciddi bir şekilde düşünüyorum kendi adıma özellikle otomobil teknolojilerinde yenilenebilir enerjide ve hayatlarını kolaylaştıran finansal teknolojilerde neyle karşı karşıya olduklarını, yaptıkları işin ödemenin ne kadar güvenli olduğunu, alışverişin ve bu imkânların nereye doğru gittiğini görmelerini arzu ediyoruz.

Elektrikli otomobiller ucuzlayacak herkes öyle bakıyor. Bunlara dair de bir gelecek perspektifi ortaya koyabileceğiz. Vatandaş açısından da bu önemli. Öbür taraftan konutlarda elektrik üretimi başladı, herkes bunu konuşuyor.

Türkiye'nin bir enerji yenilenebilir enerji dağılımı haritası çıkarılıyor. Hangi şehirde hangi bölgede hangi konutlar hangi tip evler konutlar veyahut araziler güneş veya rüzgâr enerjisine müsait diye insanlar bunu da merak ediyor. Alsak evimizin elektrik ihtiyacını görür mü görmez mi? Bu eğilim nereye gidiyor asıl meselemiz bizim bu. Yine buraya da bir fiyat çıkarmayacağız ama bu eğilimi çıkarmamız lazım. Bu açıdan önümüzdeki dönem çok umutlu bir o kadar da riskli. Türkiye fırsatlarla riskler arasında bir yerde yaşanıyor. Bunu en iyi sizler biliyorsunuz. O yüzden bize mümkün olduğu kadar fırsatlardan bahsederseniz seviniriz.

Sayın Burak Dağlıoğlu da bize Türkiye'nin karşı karşıya olduğu reislerle birlikte fırsatlarını ve insanların Türkiye'ye yurt dışındaki yabancı yatırımcının Türkiye'ye nasıl baktığına ilişkin çok kıymetli bir sunum yapacak. Bizim için sağ olsun böyle bir hazırlık yaptılar. Hepinize katılımınız için söyleyecekleriniz için anlatacaklarınız için vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ediyorum. Hem sektöre hem memlekete hayırlı olmasını diliyorum. Ayağınıza sağlık, hoş geldiniz.

CUMHURBAŞKANLIĞI YATIRIM OFİSİ BAŞKANI DAĞLIOĞLU'NDAN DIŞ YATIRIM MESAJI... "TÜRKİYE AÇIK ARA ÖNDE"

'Akşam Future & Trends Summit 2024'te konuşan Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu, "Rekabet halinde olduğumuz ülkelerde durum nasıl diye baktığımız zaman bir daralma olduğunu görüyoruz. İmalat yatırımları açısından Türkiye, kendi rekabet coğrafyasında açık ara önde olan bir ülke. Türkiye son 10 yılda genişleme yatırımlarında en çok yatırım çeken ülke." dedi.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Dağlıoğlu'ndan dış yatırım mesajı... "Türkiye açık ara önde"

AKŞAM FUTURE&TRENDS SUMMİT BAŞLADI

Ziraat Bankası'nın ana sponsorluğu ve Türk Telekom'un iletişim sponsorluğunda, Akşam Gazetesi tarafından düzenlenen Akşam Future&Trends Summit; ülkemizde ve dünyada finanstan sigortaya, inşaat, çevre, şehircilikten e-ticaret ve perakendeye kadar sektörlerin gelecek planlarını ve trendlerini kapsamlı bir şekilde konuşmak üzere kamu, finans ve iş dünyasından üst düzey yöneticileri ve sektörün tüm paydaşlarını bir araya getiriyor.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Sayın Burak Dağlıoğlu'nun teşrifleriyle gerçekleşen Akşam Future & Trends Summit 24 ve AKŞAM TV ekranlarından canlı olarak yayımlanıyor.

Program öncesinde açıklamalarda bulunan Galatasaray Üniversitesi öğretim görevlisi Doç. Dr. Ata Özkaya, "Bölgemizde özellikle ekonomi, finans, güvenlik, jeostratejik ve jeoekonomik alanlarda bölgesel güç olmaya yürüyen ülkemizin bu planı nasıl gerçekleştireceğine dair strateji oluşturmasıdır." ifadelerini kullandı.

Doğan Trend Otomotiv CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi Kağan Dağtekin, "Bir Makine mühendisi için en önemli hayallerden biridir üretimin içinde olmak. TOGG'u bu alanda çok önemsiyorum. Türkiye'de başarısı zaten malum." dedi.

Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı ve TSB Başkan Yardımcısı Ahmet Yaşar, "İş insanlarımızın varlıkları ülkemizin varlıklarını oluşturuyor." dedi.

  • akşam gazetesi
  • future and trends
  • summit
Başkan Erdoğan'la hasta vatandaş arasında samimi diyalog! 'Senin istediğin bu olsun'
Başkan Erdoğan'la hasta vatandaş arasında samimi diyalog! 'Senin istediğin bu olsun'

Başkan Erdoğan'la hasta vatandaş arasında samimi diyalog! 'Senin istediğin bu olsun'

Hataylı depremzededen CHP'li Lütfü Savaş'a sert tepki! 'Bir yıldır neredeydin?'
Hataylı depremzededen CHP'li Lütfü Savaş'a sert tepki! 'Bir yıldır neredeydin?'

Hataylı depremzededen CHP'li Lütfü Savaş'a sert tepki! 'Bir yıldır neredeydin?'

Murat Kurum'dan İmamoğlu'na 'Akşener' tepkisi! 'Hani ablandı senin?'
Murat Kurum'dan İmamoğlu'na 'Akşener' tepkisi! 'Hani ablandı senin?'

Murat Kurum'dan İmamoğlu'na 'Akşener' tepkisi! 'Hani ablandı senin?'