• $8,6329
  • €10,1367
  • 486.352
  • 1419.43
22 Ağustos 2021 Pazar 07:00 | Son Güncelleme:

AKŞAM ailesi büyüyor... Yeni yazarlarımızla tanışın

AKŞAM ailesi büyüyor... Yeni yazarlarımızla tanışın

Türk basınının en eski gazetesi AKŞAM'ın 103 yıllık birikimine, sosyolog Dr. Oğuzhan Bilgin ve siyaset bilimci Dr. Taceddin Kutay eklendi. İlk yazıları yarın AKŞAM'da olacak, yeni isimler için de gün sayıyoruz.

DR. OĞUZHAN BiLGiN KiMDiR?

Türkiye'de 'kültürel iktidar' tartışmasına yeni bir boyut katan sosyolog Dr. Oğuzhan Bilgin, 2007'de Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden mezun oldu. 2010'da yine ODTÜ'den "Türkiye'de İşçi Sınıfı Kimliğinin Oluşum Sorunları ve Sendikaların Rolü" başlıklı tezi ile yüksek lisans derecesini aldı. Doktorasını ise 2015'te University of York'ta (İngiltere) Siyaset Bilimi Bölümü'nde "Türkiye'de Muhafazakar Girişimciliğin Yükselişi ve Türk Modernleşmesindeki Rolü" başlıklı teziyle tamamladı. Halen Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesidir.

DR. TACEDDiN KUTAY KiMDiR?

TV yorumları ve Aksam.com.tr'deki yazılarıyla tanınan Dr. Taceddin Kutay, 1998'de İstanbul İmam Hatip Lisesi'ni bitirdi. 2009'da Viyana Üniversitesi'nde siyaset bilimi ve psikoloji alanlarında linas, 2012'de de siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler alanında yüksek lisans derecesini aldı. Doktorasını İ.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde 2018'de tamamladı. Halen Türk-Alman Üniversitesi öğretim üyesidir. 'Hristiyanlığın Seküler Kökleri' adlı yayınlanmış bir kitabı bulunmaktadır. Siyasal Tarih, Siyaset Teorisi ve Oksidental Kültür alanlarında araştırmalar yapmaktadır.

<p>Seçim tarihi yaklaştıkça Millet İttifakı'nın müstakbel adayını belirleme gerilimi giderek bir bil

Millet İttifakı'nda kriz patlak verdi! İşte Karamollaoğlu'nun adayı

Akkuyu Nükleer Enerji Santrali inşaat alanında çalışmalar hızla devam ediyor

Ani Örenyeri'ndeki kazılarda Selçuklu kümbeti ve mezarlığı bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akkuyu Nükleer Enerji Santrali inşaat alanını helikopterden inceledi