• $8,7082
  • €10,3762
  • 502.133
  • 1404.26
18 Mayıs 2021 Salı 12:42 | Son Güncelleme:

AK Partili Çelik'ten Akşener'e "Netanyahu" tepkisi: "En büyük çirkinliklerden biri"

AK Partili Çelik'ten Akşener'e "Netanyahu" tepkisi: "En büyük çirkinliklerden biri"

AK Parti Sözcüsü Çelik, İYİ Parti lideri Akşener'in Başkan Erdoğan'a yönelik sözlerine sert tepki gösterdi. Akşener'i söz konusu ifadelerinden ötürü kınadığını bildiren Çelik, "Cumhurbaşkanımızı, yaşlı, kadın çocuk çocuk demeden Filistinli Müslümanları katleden Netenyahu'ya benzetmek siyasi hayatımızdaki en büyük çirkinliklerden biridir." dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu için "Erdoğan'ın İsrailli versiyonu" ifadesini kullanan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e tepki gösterdi.

Sözcü Çelik, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kaydetti:

"İyi Parti Genel Başkanı Akşener'in Sn.Cumhurbaşkanımız hakkında kullandığı ifadeleri en şiddetli şekilde kınıyoruz. Cumhurbaşkanımızı, yaşlı, kadın çocuk çocuk demeden Filistinli Müslümanları katleden Netenyahu'ya benzetmek siyasi hayatımızdaki en büyük çirkinliklerden biridir.

Netanyahu'nun en çok rahatsız olduğu ve İsrail zulmüne karşı küresel ölçekte oluşan bilinç ve farkındalığın mimarlarının başında Sn Cumhurbaşkanımız gelmektedir. Cumhurbaşkanımızı Netanyahu ile yan yana zikretmek sadece Netanyahu'yu sevindirme gayretidir.

Filistin davasının en güçlü savunucusu olan Cumhurbaşkanımızı, Filistinli çocukların katilleri ile yan yana getirmek ahlak dışı bir sapmadır.

Gazze, Kudüs ve Batı Şeria'da Cumhurbaşkanımız hakkında bu sözü söyleyenin "Filistin düşmanlarına destek veren" bir şey yaptığından kimse şüphe duymaz. Akşener, Cumhurbaskanımız hakkındaki sözlerini Filistinli kadınların ve gençlerin yanında söylesin ve cevabını dinlesin.

AKŞENER NE DEMİŞTİ?

Akşener partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde düzenlenen grup toplantısında, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Dünya siyasetinde bir değişim var. Ergen tavırlı popülist liderler seçimleri kaybedip tarihin tozlu sayfalarına karışıyor. Her biri de giderayak bir sorun üretiyor. Bunu Filistin'de yaşıyoruz. Gözümüzün önünde kadınlar, çocuklar katlediliyor. Bir anlamda Sayın Erdoğan'ın İsrailli versiyonu olan Netanyahu, siyasi rakiplerini baltalamak ve bu şekilde koltuğunu koruyabilmek için gözünü kırpmadan sivillerin ve çocukların hayatlarına kastetmekten geri durmadı."
<p>Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Abdullah Gül üç

Karamollaoğlu: Ayrılıkların, AK Parti tabanında çözülmeyi sağlayacağını düşünüyordum ama olamadı

Altyapı çalışmaları sırasında bulundu! Osmanlı dönemine ait

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (18 Haziran 2021)

DSİ'nin yaptığı gölet hayvancılığı geliştirip köye dönüşü hızlandırdı