• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
08 Nisan 2020 Çarşamba 15:06 | Son Güncelleme:

AK Parti Sözcüsü Çelik: Türkiye, PKK ile mücadele ederek bölgemizdeki kirli projelerle mücadele etmektedir

AK Parti Sözcüsü Çelik: Türkiye, PKK ile mücadele ederek bölgemizdeki kirli projelerle mücadele etmektedir
DHA

AK Parti Sözcüsü Çelik, "Türkiye'nin PKK'ya karşı mücadelesi, insanlık dışı bir terör örgürgütüne karşı insani değerleri koruma mücadelesidir. Türkiye, PKK ile mücadele ederek bölgemizdeki insanlık dışı tüm kirli projelerlele de mücadele yürütmektedi." dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Türkiye’nin PKK'ya karşı mücadelesi, insanlık dışı bir terör örgütüne karşı insani değerleri koruma mücadelesidir. Türkiye, PKK ile mücadele ederek bölgemizdeki insanlık dışı tüm kirli projelerle de mücadele yürütmektedir" dedi.

AK Parti Sözcüsü Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, terör örgütü PKK'nın Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde 5 işçiyi şehit ettiğini anımsatarak, şehitlere rahmet diledi. Yakın coğrafyada mazlum halkların kanına giren her kirli projenin içinde PKK'nın olduğunu belirten Çelik, şunları kaydetti:

"Terör tarihinin gördüğü en insanlık dışı örgütlerin başında geliyor. Türkiye’nin bu terör örgütüne karşı verdiği mücadele sonuna kadar haklı bir mücadeledir.Türkiye'nin PKK’ya karşı mücadelesi, insanlık dışı bir terör örgütüne karşı insani değerleri koruma mücadelesidir. Türkiye, PKK ile mücadele ederek bölgemizdeki insanlık dışı tüm kirli projelerle de mücadele yürütmektedir."

'TETİKÇİ OLARAK PKK KULLANILMAKTADIR'

Çelik, PKK'ya karşı mücadele ederken sadece tek bir terör örgütüyle değil, aynı zamanda çok boyutlu kirli ittifaklarla da mücadele ettiklerini belirterek, "Mücadelemiz ülkemizin hukukunu ve vatandaşlarımızı koruma mücadelesi olduğu gibi, yakın coğrafyamıza çirkin projeleri dayatanlarla da mücadeledir. Bu lanetli terör örgütüyle mücadele ülkemizin hukukunu korumak olduğu gibi yakın coğrafyamızdaki mazlumlara da borcumuzdur. Yakın coğrafyamızda yaşayan Türkler, Kürtler, Araplar ve diğer kardeşlerimize düşman bütün kirli senaryoların tetikçisi olarak PKK kullanılmaktadır. Etrafımızdaki gelişmeleri kirli senaryoların parçası yapmak isteyenlerin emrindedir PKK" ifadelerini kullandı.

Çelik, verilen mücadelenin Türkiye ve insanlık için terörle mücadele olduğunu kaydederek, "Türkiye bu terör örgütüne karşı mücadelesinde en haklı pozisyondadır ve çok etkili şekilde mücadeleyi sürdürecektir" dedi.

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan

Kafe ve restoranlar ne zaman açılacak? Başkan Erdoğan açıkladı!

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

1 milyon kibritle öyle bir şey yaptı ki

Türkiye'nin Arnavutluk'ta inşa edeceği hastanenin şantiyesi açıldı