• $7,4073
  • €9,0437
  • 441.607
  • 1542.45
18 Haziran 2020 Perşembe 21:14 | Son Güncelleme:

AK Parti'den Ayvazoğlu'nu hedef alan yazıya sert tepki

AK Parti'den Ayvazoğlu'nu hedef alan yazıya sert tepki

AK Partili isimlerden, AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu'nu hedef alan yazıya ilişkin sert tepki geldi. AK Parti Sözcüsü Çelik, "Trabzon vekilimiz Sayın Bahar Ayvazoglu ve ailesini hedef alan ahlak dışı imalarla dolu yazıyı kınıyoruz" dedi.

Sözcü yazarı Saygı Öztürk’ün Ak Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu ile ilgili ahlak dışı yazısına tepki yağdı.

#SAYGIsızÖZTÜRK etiketi sosyal medyada en çok paylaşılanlar arasında yer aldı.

“Başak Demirtaş’a hakaret” olayında yeri göğü inleten sözde kadın hakları savunucularından ise bu kez ses çıkmadı.

İşte ahlaksız yazıya tepkiler:

Söz konusu olayın, bir siyasi tartışma ya da gazetecilik faaliyeti olarak eleştiri olmadığını belirten Çelik, "Ahlak dışı imalarla dolu, kuvvetle kınanması gereken ve bir kadının saygınlığını hedef alan bir şiddettir. Bu iftira ve şiddet girişimini mahkum ediyoruz. Bu iftiraya destek veren siyasiler sadece kendileri için bir utanç üretmiş oluyorlar. Kadınlara dönük iftira ve şiddete karşı durmak ilke meselesidir. İftiranın ve şiddetin sözcülüğünü yapmak ahlaksızlığın paydaşı olmaktır" ifadelerine yer verdi. 

MAHİR ÜNAL: ESEFLE KINIYORUM

AK Partili Ünal ise, "Sözcü’nün ve Saygı Öztürk'ün 'haber' dediği şey, aile kurumuna, özel hayatın mahremiyetine, @baharayvazoglu'nun hakkına, hukukuna çirkin bir saldırıdır, basın etiğini ayaklar altına alan bir utanç vesikasıdır. Esefle kınıyorum." ifadelerini kullandı.

ADALET BAKANI GÜL: HER TÜRLÜ SALDIRIYI KINIYORUM

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu'na yapılan çirkin saldırı için, "Trabzon Milletvekilimiz Sayın Bahar Ayvazoğlu Hanımefendiye yönelik çirkin imalar içeren yazıyı şiddetle kınıyorum. Kadın onur ve iffetine, fiziksel, psikolojik, sözlü her türlü saldırıyı lanetliyorum." dedi.

"YARGI KARŞISINDA TAKİP EDECEĞİM"

Bahar Ayvazoğlu ise, "Hiçbir dayanağı olmayan bu iftiraların hesabını yargı karşısında takip edeceğimin bilinmesini isterim. Elbette ki en adil yer olan ahir sebep gününde yüzlerinin kızararak yüce Allah'a verecekleri hesaplarında söz hakkımı kullanacağım günü sabırsızlıkla bekleyeceğim" dedi.

MEHMET MUŞ: CHP ZİHNİYETİNİ DE KINIYORUM

AK Partili Mehmet Muş, "Sözcü paçavrasında bir sözde gazeteci Trabzon milletvekilimizle ilgili alçakça bir yazı yazmış! İnsanların namusuna dil uzatmak haysiyetsizliktir. Bu iftira dolu, ahlaksız yazıyı savunan CHP zihniyetini de kınıyorum!" ifadelerini kullandı

BAKAN SELÇUK: YIPRATMA KAMPANYASINI KINIYORUM

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Trabzon Milletvekilimiz

@baharayvazoglu ve ailesini hedef alan ahlak dışı yazıyı ve gazetecilik adı altında yapılan zavallı yıpratma kampanyasını kınıyorum." dedi.

<p>Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Akrep, Terazi, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçları yeni

Haftalık burç yorumları (25 Ocak – 31 Ocak 2021)

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Haftanın yalanları

En kötü yıl gerçekten 2020 mi? Bilim insanları, 536 yılına işaret ediyor