• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
11 Ekim 2021 Pazartesi 19:00 | Son Güncelleme:

AK Parti İstanbul milletvekili İsmet Uçma hayatını kaybetti... Siyasilerden taziye mesajları

AK Parti İstanbul milletvekili İsmet Uçma hayatını kaybetti... Siyasilerden taziye mesajları

AK Parti İstanbul milletvekili İsmet Uçma'nın ölümünün ardından siyasiler başsağlığı mesajları yayımladı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Güzel ve müstakim bir hayat, güzel bir ölüm..." derken Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın "Mahzunuz bugün... Mevla ruhunu şâd, makamını âli, mekanını cennet eylesin." ifadelerini kullandı.

AK Parti'de 24, 25, 26 ve 27. dönem milletvekilliği yapan ve aynı zamanda kurucu üye olan İsmet Uçma, bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Uçma'nın ölümünün ardından siyasilerden başsağlığı mesajları geldi.

"GÜZEL VE MÜSTAKİM BİR HAYAT, GÜZEL BİR ÖLÜM..."

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma için taziye mesajı yayınladı.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Şentop, "Sadece siyaset dünyamıza değil, kültür ve düşünce hayatımıza, hayat kültürümüze de zarif katkıları unutulmayacak olan İsmet abimiz rahmet-i Rahman'a kavuştu. Güzel ve müstakim bir hayat, güzel bir ölüm..." ifadesini kullandı.

"MAHZUNUZ BUGÜN..."

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, İsmet Uçma'nın ardından taziye mesajı yayımladı.

Kalın yaptığı paylaşımda, "Sevgili İsmet Uçma ağabey Hakk'a yürüdü. Bir nahif kalp, bir nezih ruh, bir güzel insan daha gitti. Mahzunuz bugün... Mevla ruhunu şâd, makamını âli, mekanını cennet eylesin." dedi.

"BİR GÜZEL İNSANI KAYBETMENİN DERİN ÜZÜNTÜSÜ İÇİNDEYİM"

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Uçma'nın ölümünün ardından, "İstanbul milletvekilimiz İsmet Uçma ağabeyimizi, irfan ve bilgelik mektebimizi, bir güzel insanı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim. Başımız sağ olsun. Allah mekanını cennet etsin." ifadelerine yer verdi.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma'nın vefatı dolayısıyla sosyal medya hesaplarından başsağlığı mesajı paylaştı.

Numan Kurtulmuş, paylaşımında, "Gerçek bir dava adamı, ömrünü millete ve ümmete adamış, fedakar bir dost, kıymetli kardeşim İsmet Uçma bu fani alemden göç etti. Allah rahmet eylesin. Makamı ali, mekanı cennet olsun. Camiamızın başısağolsun." ifadelerini kullandı.

Ömer Çelik ise, "Ah be İsmet abi. Yüreğimiz yandı. 'Güzel insan' diye bir şey varsa o sendin. Sen çok güzel ve çok bilgeydin. Gerçek bir insan, büyük bir kişiliktin. Allah sana rahmet etsin. Gerçek bir sevgiyle ve temiz bir yürekle bağlı olduğun Rabbimize kavuştun." mesajını paylaştı.

<p>Kahraman polis memuru Fethi Sekin'in  şehit olduğu saldırıya bomba temin eden PKK'lı teröristin i

Bombalar tatlı kutularında gelmiş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de Din Eğitimi Sempozyumu'na katılarak konuşma yaptı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ekim 2021)

Kumanda görünümlü tabanca, polisi yaraladı