• $8,0874
  • €9,7024
  • 450.856
  • 1409.19
10 Şubat 2021 Çarşamba 18:24 | Son Güncelleme:

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Yeni anayasa için bir kere daha çağrı yapıyoruz

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Yeni anayasa için bir kere daha çağrı yapıyoruz
DHA

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, yeni anayasa çalışmaları kapsamında diğer partilere çağrıda bulunarak, "Buradan bir kere daha çağrı yapıyoruz. Gelin hep beraber, sakın ha topu da taca atmaya kalkmayın, bunu muhalefete söylüyorum. Allah'ın izniyle bu anayasa çalışmalarını da yapacağız" ifadelerini kullandı.

AK Parti Balıkesir 7'nci Olağan İl Kongresi'nde konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

DHA'da yer alan habere göre, Kurtulmuş, önümüzdeki dönem içinde ekonomide, hukukta ve siyasette yeni reformların kapısının açılacağını söyledi.

Kurtulmuş, "İnşallah hukuk reformunda son noktaya gelindi. Ekonomiyle ilgili dünkü merkez yürütme kurulu toplantısında da çalışmalarımız, Hazine ve Maliye Bakanımızın sunumu çerçevesinde gerçekleştirildi. Bunlara son noktayı koyacağız. Amacımız, milletimizi daha ileriye götürmek. Refah seviyemizi daha üst seviyeye çıkarmak. Milletin yaşadığı demokratik standartları daha üst seviyeye getirebilmektir. Bu ülke her şeyin daha iyisini, daha güzelini hak ediyor. Bunun için bir taraftan reformlarımızı sürdürürken, diğer taraftan da yeni, ileri, çağdaş, katılımcı, kapsayıcı bir anayasayla aziz milletimizin önünü açacağız, 2053, 2071 hedeflerinin gerçekleşmesi için yolumuzu aydınlatacağız" dedi. Anayasa'da değişiklikler yapılmasına rağmen, mevcut anayasa içinde 1961 ve 1982 yılları anayasalarının ruhlarının dolaştığını kaydeden Kurtulmuş, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Faşist, baskıcı, jakoben ve milleti bir şekilde hizaya sokmak isteyen zihniyetin bazı görüntüleri hala anayasanın içinde var. Bunlardan kurtulma, yeni çağdaş ve katılımcı bir anayasa yapmak, Türkiye siyasetinin boynunun borcudur. Bu sadece AK Parti olarak, sadece Cumhur İttifakı olarak bizim yapabileceğimiz bir şey değildir. Burada Balıkesir'de çok açık bir şekilde bir kez daha ifade ediyorum. Sayımız yetseydi bile, biz yeni anayasayı yapmak için bütün partilerin, bütün siyasi görüşlerin, ellerini, ruhlarını taşın altına koymasını isterdik. Buradan bir kere daha çağrı yapıyoruz. Gelin hep beraber, sakın ha topu da taca atmaya kalkmayın, bunu muhalefete söylüyorum. Muhalefete topu atmaya kalkmadan, Allah'ın izniyle bu anayasa çalışmalarını da yapacağız. İç vesayeti bir şekilde kaldırdığımız gibi, ikinci vesayet odakları da dış vesayet odaklarıydı. Onlarla mücadelede de çok büyük başarılar kazandık."

<p>Kamu çalışanlarıyla ilgili tedbirleri içeren Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete'de yayımland

Kamu çalışanlarına yönelik tedbirler neler?

Eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut hayatını kaybetti

Erzurum'un asırlık camilerinde Kovid-19 nedeniyle ramazan buruk geçiyor

Bakan Çavuşoğlu, NATO Konseyi Toplantısı'na katılmak üzere Brüksel'e geldi