• $8,3161
  • €9,9954
  • 477.983
  • 1420
29 Mart 2018 Perşembe 10:08 | Son Güncelleme:

Afrin'de teröristlerin beton fabrikası bulundu

Afrin'de teröristlerin beton fabrikası bulundu

Zeytin Dalı Harekatı ile teröristlerden temizlenen Afrin'deki arama-tarama çalışmalarını sürdüren Mehmetçik, teröristlerce tünel ve mevzi yapımında kullanılan beton blokların üretildiği tesisle ilçe merkezinde 30 metrelik tünel buldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından hudutlarla bölgede güvenlik ve  istikrarı sağlamak, Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensuplarını etkisiz  hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını terör örgütü üyelerinin baskı ve  zulmünden kurtarmak için 20 Ocak Cumartesi günü saat 17.00'de başlatılan "Zeytin  Dalı Harekatı" sürüyor.

Harekat kapsamında Afrin'i terör örgütü üyelerinden  temizleyen Türk  Silahlı Kuvvetleri unsurları, ilçe merkezinde teröristlerce döşenen el yapımı  patlayıcıları da imha ediyor. Mehmetçik, aramalar sırasında, teröristlerce açılan tünelleri ve  kullanılan binaları da ortaya çıkardı. Bu kapsamda teröristlerce tünel ve mevzi  yapımında kullanılan beton blokların üretildiği tesis bulundu. Hazır kalıpların bulunduğu alanda teröristlerin, kalıplara beton  dökerek imal ettikleri blokları, tünel ve mevzi yapımında kullandığı belirlendi.

Alanda teröristlerce yakılan iş makineleri de dikkati çekerken,  araçların, insansız hava araçlarının görüntü almasını engellemek için  teröristlerce yakıldığı öğrenildi.

 İLÇE MERKEZİNDE 30 METRELİK TÜNEL 

 Aramalarda ayrıca Afrin merkezde, teröristlerin mevzi olarak  kullandığı iki binayı yer altından bağlayan tünel de ortaya çıkarıldı.  Teröristlerin, kent merkezindeki yaklaşık 30 metre uzunluğundaki tüneli,  kazdıkları geniş çukura yerleştirdikleri beton bloklardan inşa ettiği belirlendi.  Güvenlik güçleri ele geçirilen tünelde de mayın araması yaptı.

  (AA)

<p>THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, 'Dünyanın en modern kargo terminalini açacağız. Aynı zaman

THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı: Dünyanın en modern kargo terminalini açacağız

Tokat'ta bulunan tilki yavruları koruma altına alındı

İstanbul Havalimanı'nda göçmen kaçakçılığı

Balıkesir'in büyülü güzelliği Kuş Cenneti Milli Parkı