• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
28 Mart 2020 Cumartesi 15:42 | Son Güncelleme:

Yeni Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu kimdir? Adil Karaismailoğlu nereli, kaç yaşında?

Yeni Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu kimdir" Adil Karaismailoğlu nereli, kaç yaşında"

Cumhurbaşkanı kararı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na atanan Adil Karaismailoğlu kimdir? sorusunun cevabı merak ediliyor. 1995'te İBB'de Ulaşım Koordinasyon Müdürü olarak göreve başlayan Karaismailoğlu birçok farklı görevin ardından Eylül 2019'dan beri Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığı görevini yürütüyordu. Adil Karaismailoğlu nereli, kaç yaşında? İşte Yeni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun biyografisi…

Resmi Gazete'de yayımlanan atamam kararının ardından yeni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olan Adil Karaismailoğlu kimdir? sorusu araştırılmaya başladı. Görevden alınan Cahit Turhan'ın yerine gelen Karaismailoğlu İstanbul genelinde birçok projenin hayata geçirilmesini sunduğu katkılarla biliniyor. Peki, yeni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu kimdir? Adil Karaismailoğlu nereli, kaç yaşında? Detaylar haberimizde…

ADİL KARAİSMAİLOĞLU KİMDİR?

Trabzon'da 1969'da doğan Karaismailoğlu, Trabzon Lisesi'ni bitirdikten sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliğinden mezun oldu.

Yüksek lisansını, Bahçeşehir Üniversitesi Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi programında tamamlayan Karaismailoğlu, Mayıs 1995'te İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğünde ilk görevine başladı.

Karaismailoğlu, İETT Genel Müdürlüğünde mühendis ve yönetici olarak görev yaptı. 2002 yılından itibaren İBB Trafik Müdürlüğünde trafik kontrol merkezi, sinyalizasyon, akıllı trafik sistemlerinden sorumlu müdür yardımcısı olarak çalışan Karaismailoğlu, 16 Kasım 2009'da Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğüne atandı.

Ardından Ulaşım Daire Başkanlığı görevine getirilen Karaismailoğlu, ulaşımla ilgili, İstanbul genelinde birçok projenin hayata geçirilmesine katkı sağladı.

Karaismailoğlu, Temmuz 2016'da Başbakanlık Toplu Konut İdaresinde (TOKİ) İstanbul Emlak Dairesi Başkanlığı görevine atandı. 26 Nisan 2018'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirilen Karaismailoğlu, Eylül 2019'dan beri Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Karaismailoğlu, evli ve iki çocuk babası.

BAŞKAN ERDOĞAN YENİ ULAŞTIRMA BAKANI ADİL KARAİSMAİLOĞLU'NU TAKİBE ALDI

Erdoğan, görevine son verilen eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'ın yerine atanan Adil Karaismailoğlu'nu sosyal medya hesabı Twitter'dan takibe aldı.

<h3>Haftalık burç yorumlarını Astrolog Ceylin Çebi AKŞAM TV izleyenleri için anlattı.</h3>

Haftalık Burç Yorumları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ocak 2021)

1'inci Kılıçarslan'ın mezarının bulunmasında İbnü'l Ezrak, en önemli kaynak