• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
19 Ekim 2020 Pazartesi 09:53 | Son Güncelleme:

Adana'da yakalanan DEAŞ'lıya ev ayarlayan şüpheli: Suriyeli sandım

Adana'da yakalanan DEAŞ'lıya ev ayarlayan şüpheli: Suriyeli sandım
DHA

Interpol tarafından kırmızı bültenle aranırken Adana'da yakalanan DEAŞ üyesi Soumaya Raissi'ye kalacak ev ayarlayan Feyzullah Y. gözaltına alındı. Şüpheli ifadesinde, Raissi'yi Suriyeli sandığını, yardım etmek için ev ayarladığını öne sürdüğü öğrenildi.

Adana'da 14 Ekim'de kaldığı hücre evinde yakalanan DEAŞ üyesi Soumaya Raissi'ye ev ayarlayan şüpheli ifadesinde, Raissi'yi Suriyeli sandığını ve ona yardım etmek için ev ayarladığını söyledi.

DHA'da yer alan habere göre, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü DEAŞ üyesi olduğu gerekçesiyle Fransa’da hakkında tutuklama kararı çıkarılan ve Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan, Tunus kökenli, Fransız vatandaşı Soumaya Raissi'nin sahte Suriye kimliğiyle Adana'nın merkez Seyhan ilçesi Namık Kemal Mahallesi'nde saklandığını belirledi. Ekipler, 14 Ekim’de düzenlediği operasyonla Raissi'yi kaldığı hücre evinde yakalayıp, gözaltına aldı. Emniyete götürülen Raissi’nin Interpol tarafından 'çok tehlikeli, eylem yapabilir, gördüğü yerde tutuklanmalıdır' notuyla arandığı belirlendi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Raissi, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

"SURİYELİ SANDIM, YARDIM ETMEK İÇİN EV AYARLADIM"

Soumaya Raissi'ye Adana’da kalması için ev ayarlayan Feyzullah Y. de polis ekiplerince yakalanıp, gözaltına alındı. DEAŞ’ın sözde 'Türkiye emiri' Mahmut Özden ile bağlantılı olduğu iddia edilen Feyzullah Y.'nin, ifadesinde suçlamaları kabul etmediği, "Kadını Suriyeli sandım. Yardım etmek için ev ayarladım" dediği öğrenildi.

Emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Feyzullah Y., çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartı ve yurt dışına çıkış yasağı ile serbest bırakıldı. Feyzullah Y.’nin, daha önce de düzenlenen DEAŞ operasyonunda 2 kez gözaltına alınıp, serbest bırakıldığı öğrenildi.

<p>Peki, pandemi sürecinin psikolojimizi ve aile yapımıza olumlu ve olumsuz etkileri neler? Psikoter

Pandemi süreci aile yapımızı nasıl etkiledi?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Dünyanın en büyüğü olacak! Kedi yolu çalışmaları tamamlandı

1'inci Kılıçarslan'ın mezarının bulunmasında İbnü'l Ezrak, en önemli kaynak