• $7,1625
  • €8,7393
  • 413.846
  • 1483.02
30 Ocak 2021 Cumartesi 07:59 | Son Güncelleme:

Adana'da şafak operasyonu: 500 polis görev aldı

Adana'da şafak operasyonu: 500 polis görev aldı
DHA

Adana'da 500 polis ile 90 firariye şafak operasyonu düzenlendi. Evlere eş zamanlı baskın yapan ekipler, çok sayıda firariyi yakaladı.

Adana'da çeşitli suçlardan haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 90 kişinin yakalanması için 500 polisle şafak operasyonu düzenlendi.

DHA'da yer alan habere göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı İnfaz Büro Amirliği ekipleri, çeşitli suçlardan haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan, para cezalarını yatırmayan ve aranan 90 kişinin adresini yapılan çalışmalarla belirledi.

Savcılığın talimatı üzerine ekipler, firarilerin yakalanması için şafak vakti operasyon düzenledi. 500 polisin görev aldığı operasyonda evlere eş zamanlı baskın yapan ekipler, çok sayıda firariyi yakaladı. Yakalanan firariler, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra işlemleri yapılmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

47 KİŞİ YAKALANDI

Adana'da çeşitli suçlardan haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan, kesilen para cezalarını ödemeyen ve aranması olan kişilere yönelik düzenlenen operasyonda 47 firari yakalandı. Yakalananlar arasında haklarında nitelikli yağma suçundan 11 yıl 1 ay, hırsızlıktan 15 yıl 6 ay, kasten yaralama suçundan 12 yıl 1 ay, uyuşturucu ticaretinden 8 yıl bir ay ve terör suçundan 8 yıl 2 ay hapis cezası bulunan firarilerin bulunduğu öğrenildi. 43 firarinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi. 

<p>İstanbul Esenler'de bir binada çıkan yangında mahsur kalan 4 çocuk vatandaşların açtığı battaniye

Esenler'de yangında mahsur kalan 4 çocuğu pencereden attılar

Bitlis'te metrelerce yükseklikteki karla zorlu mücadele böyle görüntülendi

Karlı ve sisli hava Yıldız Göleti'ne estetik kattı

Kars'ın asırlık abideleri minyatüre dönüştü