• $7,3977
  • €9,0028
  • 421.031
  • 1488.21
22 Ocak 2021 Cuma 10:56 | Son Güncelleme:

Adalet Bakanı Gül'den Enis Berberoğlu açıklaması

Adalet Bakanı Gül'den Enis Berberoğlu açıklaması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun annesine sosyal medyada yazılan çirkin sözlere sert tepki göstererek, "Kınıyorum, lanetliyorum" dedi. Gül, AYM'nin Enis Berberoğlu için 2. ihlal kararına ilişkin yaptığı değerlendirmede "Anayasa Mahkemesinin verdiği kararlar bağlayıcıdır." ifadesinde bulundu.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AYM'nin Enis Berberoğlu için 2. ihlal kararına ilişkin yaptığı değerlendirmede "Anayasa Mahkemesinin verdiği kararlar bağlayıcıdır." dedi. Soylu'nun annesine sosyal medyada yazılan çirkin sözlere sert tepki göstererek, "Kınıyorum, lanetliyorum" ifadesinde bulundu.

AYM'NİN ENİS BERBEROĞLU KARARI

Anayasa Mahkemesinin verdiği kararlar bağlayıcıdır. Kararlar eleştirilir, tartışılır ama uygulama hukukun gereği, emri...

SÜLEYMAN SOYLU'NUN ANNESİNE HAKARET

Kadınların haysiyeti onuru her şeyden önemli. Annelerine yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum.. Bu hayasız saldırıları gerçekleştirenleri kınıyorum. Bu kişinin hukuk önünde en ağır cezayı bulacağına inanıyorum. Bakanımızın muhterem validelerine de acil şifalar diliyorum. Hiç kimsenin annesine, eşine, ailesine kimsenin küfretme hakkı yoktur. Aile en kutsalımızdır, kadınlar onurumuzdur. Kimin annesi olursa olsun en ağır şekilde elbette kınamak, yakışıksız ifadeleri engellemek de hepimizin görevi.


Haberin Özeti

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Enis Berberoğlu
• "AYM kararına uyulması hukukun gereğidir. AYM'nin bütün kararları tartışılabilir, eleştirilebilir ama bu uygulanmayacağı anlamına gelmez."

Süleyman Soylu'nun annesine hakaret edilmesi
• "Bu hayasız saldırıları gerçekleştirenleri kınıyorum. Bu kişinin hukuk önünde en ağır cezayı bulacağına inanıyorum."
<p>Süper Lig'in 27.haftasında Beşiktaş, düşme hattından kurtulmak isteyen Yukatel Denizlispor'u Voda

Beşiktaş-Denizlispor Maç Önü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaşamı ve siyasi kariyeri

Vaka artışı yaşanan Samsun'da 'gizli ekip' tekrar görevde

2 bin 225 rakımdaki çığ tatbikatı nefes kesti